КИЇВ. У Центрі богословських студій обговорили спадщину митрополита Іларіона (Огієнка) | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 73 відвідувачів

Теги
Мазепа Голодомор Доброчинність Церква і влада педагогіка Вселенський Патріархат комуністи та Церква церква і суспільство постать у Церкві діаспора краєзнавство Ющенко Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква церковна журналістика УПЦ КП УГКЦ конфлікти іконопис автокефалія Президент Віктор Ющенко секти Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина українська християнська культура монастирі та храми України молодь шляхи єднання милосердя вибори церква та політика Священний Синод УПЦ Церква і політика забобони Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Центрі богословських студій обговорили спадщину митрополита Іларіона (Огієнка)

  05 December 200725 листопада в Центрі богословських студій (парафія св. великомучениці Катерини) відбулося чергове засідання семінару «Українська християнська культура». Тема зустрічі - «Духовний простір української діаспори. Митрополит Іларіон (Іван Огієнко) - до 125-літнього ювілею».

Основою семінару була доповідь багатолітнього дослідника життя і діяльности Івана Огієнка (1882-1972) професора, доктора філологічних наук Миколи Тимошика, співголови міжнародного фонду Івана Огієнка, завкафедрою Інституту журналістики Київського Національного університету.

Доповідачу вдалося передати слухачам свою пошану і захоплення постаттю митрополита, все життя якого, за словами проф. Тимошика, було прикладом самовідданого служіння Богу і Україні. Щира і жертовна любов Огієнка до Батьківщини проявлялася в науковій діяльності (блискучий історик-енциклопедист та філолог), і в активній участі в державних та громадських справах (Огієнко - міністр освіти та віросповідань в уряді УНР, активний організатор і координатор українства до 1917 р. в Києві, а у міжвоєнний час - на Західній Україні), і в ревному служінні українському православ'ю.

Доповідач особливо відзначив перекладацький подвиг Огієнка, титанічну працю кількох десятиліть: науковий, богословськи вивірений переклад Біблії. Ця праця здійснювалася у надзвичайно важкий період міжвоєнного та воєнного лихоліття, еміґрантських поневірянь. Завдяки підтримці Британського Біблійного товариства українська Біблія в перекладі Огієнка неодноразово видавалася і стала святинею українців-християн, надбанням нашої національної культури.

На шлях повної відданости Богу і Церкві Огієнко ступив після того, як у 1936 році відійшла до Господа найдорожча людина, друг і порадниця - дружина і мати трьох дітей Домініка Огієнко. Він прийняв чернецтво. З 1940 р. Іларіон Огієнко - архієрей Польської Автокефальної Православної церкви (єпископ Холмський і Підляський).

З 1947 року, після років лихоліть Огієнко - на американському континенті. Під його проводом православним українцям усієї Канади вдалося об'єднатися в єдину Українську Православну церкву Канади (в євхаристичній єдності з Константинопольським Патріархатом і усім Вселенським Православ'ям). Її очолив владика Іларіон, який отримав сан митрополита.

Незважаючи на поважний вік і вже надірване здоров'я, митрополит Іларіон і в Канаді зробив надзвичайно багато для утвердження духовної єдности українців, їхнього зв'язку з Батьківщиною. До останнього подиху митрополит уболівав за долю України і молився за неї.

Владика залишив для нас неоцінимі скарби - сотні, якщо не тисячі творів за різними напрямками - у філології, в історії, агіографії, поетичній творчості тощо. Всі вони об'єднані єдиною метою - служіння Україні та її Церкві. Енциклопедичні знання і талант, гаряча любов до Батьківщини допомогли митрополиту Іларіону виразити у своїй творчості цілісний образ України в її православ'ї, християнській культурі і мистецтві, постатях українських святих і захисників нації тощо.

Актуальним для нас завданням, за думкою доповідача, є донесення Огієнкового бачення України, історії її віри та культури до сучасника. Велика заслуга в цьому і професора Тимошика, який протягом ряду років упорядкував і видав близько 10 книжок Огієнка, сам всесторонньо дослідив його творчість і діяльність. Але величезний архів митрополита Іларіона ще чекає праці молодих дослідників.

Тема доповіді та актуальні проблеми українського християнства жваво обговорювалися учасниками зустрічі.

Священик Богдан Огульчанський