УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 307 відвідувачів

Теги
молодь Доброчинність Церква і медицина комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра УПЦ КП Священний Синод УПЦ іконопис Ющенко діаспора Голодомор Католицька Церква церква і суспільство Мазепа милосердя автокефалія постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Президент Віктор Ющенко УГКЦ педагогіка монастирі та храми України вибори секти конфлікти українська християнська культура Вселенський Патріархат церква та політика шляхи єднання Археологія та реставрація Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Церква і політика Патріарх Алексій II церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні Церква і влада забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Центрі богословських студій обговорили спадщину митрополита Іларіона (Огієнка)

  05 December 200725 листопада в Центрі богословських студій (парафія св. великомучениці Катерини) відбулося чергове засідання семінару «Українська християнська культура». Тема зустрічі - «Духовний простір української діаспори. Митрополит Іларіон (Іван Огієнко) - до 125-літнього ювілею».

Основою семінару була доповідь багатолітнього дослідника життя і діяльности Івана Огієнка (1882-1972) професора, доктора філологічних наук Миколи Тимошика, співголови міжнародного фонду Івана Огієнка, завкафедрою Інституту журналістики Київського Національного університету.

Доповідачу вдалося передати слухачам свою пошану і захоплення постаттю митрополита, все життя якого, за словами проф. Тимошика, було прикладом самовідданого служіння Богу і Україні. Щира і жертовна любов Огієнка до Батьківщини проявлялася в науковій діяльності (блискучий історик-енциклопедист та філолог), і в активній участі в державних та громадських справах (Огієнко - міністр освіти та віросповідань в уряді УНР, активний організатор і координатор українства до 1917 р. в Києві, а у міжвоєнний час - на Західній Україні), і в ревному служінні українському православ'ю.

Доповідач особливо відзначив перекладацький подвиг Огієнка, титанічну працю кількох десятиліть: науковий, богословськи вивірений переклад Біблії. Ця праця здійснювалася у надзвичайно важкий період міжвоєнного та воєнного лихоліття, еміґрантських поневірянь. Завдяки підтримці Британського Біблійного товариства українська Біблія в перекладі Огієнка неодноразово видавалася і стала святинею українців-християн, надбанням нашої національної культури.

На шлях повної відданости Богу і Церкві Огієнко ступив після того, як у 1936 році відійшла до Господа найдорожча людина, друг і порадниця - дружина і мати трьох дітей Домініка Огієнко. Він прийняв чернецтво. З 1940 р. Іларіон Огієнко - архієрей Польської Автокефальної Православної церкви (єпископ Холмський і Підляський).

З 1947 року, після років лихоліть Огієнко - на американському континенті. Під його проводом православним українцям усієї Канади вдалося об'єднатися в єдину Українську Православну церкву Канади (в євхаристичній єдності з Константинопольським Патріархатом і усім Вселенським Православ'ям). Її очолив владика Іларіон, який отримав сан митрополита.

Незважаючи на поважний вік і вже надірване здоров'я, митрополит Іларіон і в Канаді зробив надзвичайно багато для утвердження духовної єдности українців, їхнього зв'язку з Батьківщиною. До останнього подиху митрополит уболівав за долю України і молився за неї.

Владика залишив для нас неоцінимі скарби - сотні, якщо не тисячі творів за різними напрямками - у філології, в історії, агіографії, поетичній творчості тощо. Всі вони об'єднані єдиною метою - служіння Україні та її Церкві. Енциклопедичні знання і талант, гаряча любов до Батьківщини допомогли митрополиту Іларіону виразити у своїй творчості цілісний образ України в її православ'ї, християнській культурі і мистецтві, постатях українських святих і захисників нації тощо.

Актуальним для нас завданням, за думкою доповідача, є донесення Огієнкового бачення України, історії її віри та культури до сучасника. Велика заслуга в цьому і професора Тимошика, який протягом ряду років упорядкував і видав близько 10 книжок Огієнка, сам всесторонньо дослідив його творчість і діяльність. Але величезний архів митрополита Іларіона ще чекає праці молодих дослідників.

Тема доповіді та актуальні проблеми українського християнства жваво обговорювалися учасниками зустрічі.

Священик Богдан Огульчанський