УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 73 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відкрилася виставка «Українська традиційна іграшка та лялька»

  29 December 2007Протягом тисячоліть людство, наслідуючи Творця, ліпить із глини та тіста, виробляє з полотна, соломи, лози та дерева іграшки - за своїм образом та подобою. І, так само, як Творець, вкладає у них свою душу, щоб іграшка ожила.

У четвер, 27 грудня, у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки «Українська традиційна іграшка та лялька». Автор проекту - Олексій Доля. У виставці беруть участь: Національний союз майстрів народного мистецтва України; група «Гончарик» середньої школи № 297; група «Травоплетіння» середньої школи № 105, керівник - Філоненко Катерина; Народна студія «Чарівна скульптура» Дитячого і юнацького будинку творчості Дніпровського району, керівник - Плехова Ірина; Дитяча студія декоративного розпису Дитячого оздоровчо-екологічного центру Оболонського району Києва, керівник - Ганна Венглінська.

Представлено приватні колекції Олександра Найдена та Леоніда Сморжа. Показано роботи майстрів, таких як: Тетяна Федорова, Іван Панков, Сергій Святной, Роман Чмерук, Анатолій Бровченко, Світлана Рак, Юрій Мельничук, Ольга Бердник, Світлана Грибан, Оксана Цюпа та ін.

На виставці демонструються експонати, виготовлені з різного матеріалу: дерево, глина, тканина, солома, трава та ін. - та різних регіонів України: Полтавщини, Івано-Франківська, Києва, Чернігова і Черкас, Вінниці, Житомира, Львова, Волині, Харкова. Серед ляльок зустрічаються персонажі народних легенд і казок - русалки, мавки. Також можна упізнати й літературних героїв - Ярему і Оксану з поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки» (автор - Тетяна Федорова). Ляльки Світлани Грибан створені за мотивами Сіверських вишивок і виконані за допомогою полотен з льону та коноплі.

Цього року на виставці представлено експонати Музею театрального, музичного та кіномистецтва України. Саме у ньому зберігається унікальна колекція вертепних скринь, ляльок, музичних інструментів і малярських полотен, пов'язаних з українським вертепом, серед якого знайдено ляльок Сокириньского вертепу 18 століття.

Мистецтво української іграшки відтворює особливості світогляду та характеру народу, формує в дітей естетичний смак, творчі здібності. Народна іграшка має не тільки екологічну, а й духовну чистоту. Зроблена з любов'ю, вона надає політ фантазії, навчає першим професійним навичкам, розвиває духовний світ дитини та пробуджує у ній потяг до народного мистецтва.

Виставка триватиме до 29 лютого 2008 року.
 
Алла Попова, Київ