УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 86 відвідувачів

Теги
іконопис Мазепа Церква і медицина молодь секти церква та політика діаспора Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання забобони конфлікти церква і суспільство Доброчинність УПЦ КП Церква і політика Вселенський Патріархат церковна журналістика Археологія та реставрація Католицька Церква краєзнавство Патріарх Алексій II педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква Києво-Печерська Лавра вибори автокефалія Голодомор Предстоятелі Помісних Церков милосердя УГКЦ Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України Священний Синод УПЦ постать у Церкві Ющенко розкол в Україні українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Вийшла в світ нова монографія з історії розвитку та взаємовідносин християнських конфесій у Катеринославській губернії

  25 лютого 2008У Дніпропетровську побачило світ історичне дослідження «Історія християнських конфесій Катеринославщини останньої чверті XVІІІ - початку XX століття». Автор монографії - Наталя Миколаївна Буланова, директор Музею історії Дніпродзержинська. Вона вже тривалий час досліджує різнобічні проблеми краєзнавства й історії релігійних конфесій регіону і протягом десяти років займає посаду радника міського голови Дніпродзержинська з питань релігії. Її наукова й літературна діяльність представлена книгою «Земні силуети віри», художньо-документальним дослідженням «Історія одного українського роду», історичними замальовками «Сиві береги долі», а також великою кількістю публікацій у спеціальних періодичних виданнях і наукових збірниках.

Працюючи над даною монографією, автор прагнула насамперед заповнити порожнечу в українській історіографії, адже тема розвитку й взаємовідносин різних галузей християнства в краю впродовж значного періоду традиційно перебувала поза увагою наукової громадськості.

У новій монографії досліджується генезис і розвиток християнських деномінацій у Катеринославській губернії за півтора століття в контексті суспільно-політичних, соціально-економічних і духовно-культурних процесів Південної України. У роботі також розглядаються адміністративно-територіальний устрій, система управління, клір Православної Церкви, Римо-католицької, лютеранської церков й особливості інших християнських течій у Російській імперії. Окрема увага приділяється церковній політиці імператорського уряду й освіті, особливостям і наслідкам міжконфесійних взаємовідносин.

Книга, що вийшла у видавництві «ИМА-пресс», є науковим виданням, написаним на основі архівних даних, маловідомих першоджерел, опублікованих документів, а також нових відкриттів української, російської та зарубіжної історіографії. Це найважливіший момент у новій історичній праці. Не менш важливим у новій книзі також є добре збалансована логічна внутрішня структура дослідження. На думку декана історичного факультету Дніпропетровського національного університету професора С. Світленка, «цю наукову працю можна вважати першою спробою комплексного висвітлення багатогранної історії християнських конфесій і течій у краю... Важливість монографії в умовах сучасного українського суспільства обумовлена насамперед посиленням ролі Церкви в соціально-культурних процесах України».

Нове історичне видання розраховане на наукових співробітників, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією релігії та Церкви в Україні.

Диякон Георгій Скубак

 

Автор: Диякон Георгій Скубак