УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 291 відвідувачів

Теги
педагогіка Мазепа діаспора Вселенський Патріархат секти комуністи та Церква Священний Синод УПЦ вибори монастирі та храми України конфлікти Церква і влада УГКЦ Церква і медицина церква і суспільство забобони Києво-Печерська Лавра Католицька Церква краєзнавство автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП іконопис українська християнська культура церква та політика Церква і політика Президент Віктор Ющенко Ющенко Предстоятелі Помісних Церков молодь Патріарх Алексій II постать у Церкві церковна журналістика милосердя шляхи єднання Доброчинність Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Уперше видано книгу полемічних нарисів, у якій історики-краєзнавці виправляють помилки своїх попередників

  05 березня 2008У Придніпровській академії будівництва та архітектури відбулася презентація нової книги з історії Дніпропетровська «Чи так це було?». Автори нової монографії поставили собі за мету виправити помилки в науковій історіографії міста на Дніпрі. На зустрічі зазначалося, що, за усієї поваги до досягнень суспільної історичної науки, варто визнати, що протягом тривалого часу вона перебувала під сильним ідеологічним пресом, а тому, на жаль, не завжди відбивала наше минуле об'єктивно та неупереджено. В умовах тоталітарного режиму деякі події історичного минулого часто зображували у перекрученому вигляді, висвітлювали під тим кутом зору, який був вигідним правлячій партійній бюрократичній верхівці.

Нова монографія дніпропетровських краєзнавців з'явилася на світ ще чотири роки тому, але через складнощі, що виниклі з видавництвом, виконати тираж та представити її на суд читача вдалося лише зараз. Російськомовний збірник є нарисом-дискусією трьох авторів: Геннадія Гуляєва, Володимира Большакова та Володимира Мороза. У своєму дослідженні вони в окремих самостійних полемічних замальовках представили матеріали з історії Катеринослава та Дніпропетровська, у яких на підставі вивчення та зіставлення великої кількості першоджерел виклали історичні факти та події, що відбувалися у місті. Автори збирали та аналізували різні роботи про минуле міста. Обробивши більше 400 джерел та посібників з історії, творча команда у своїй книзі торкалася лише тих моментів, у яких колеги-історики та краєзнавці припустилися помилок та неточностей.

Результатом роботи стала унікальна книга нарисів, у якій викладено найцікавіші історичні моменти з життя обласного центру. Назву кожного розділу презентовано читачеві у формі питання, на яке автор дає не тільки відповідь, але й власний коментар. Що ж стосується окремих неточностей в описі історії нашого міста, які були допущені внаслідок не завжди серйозного ставлення до краєзнавства з боку професійних істориків і сучасних журналістів, то тут обов'язково були подані необхідні зауваження та уточнення. При цьому автори книги вносили їх досить делікатно й у той самий час аргументовано, переконливо, яскраво, як і личить жанру полемічних нарисів. «Серед різноманіття історичних досліджень, - підкреслив на презентації декан історичного факультету ДНУ професор Сергій Світленко, - таку книгу у вигляді полемічних нарисів видано вперше».

На думку кваліфікованих істориків, нова книга буде не тільки корисною краєзнавцям, історикам та любителям історії, але й може бути використана як навчальний посібник студентами Духовних академій і семінарій, вищих навчальних закладів та учнями загальноосвітніх шкіл під час вивчення краєзнавства в курсі історії України.

Перше видання вийшло дуже маленьким накладом - 300 екземплярів. Але у планах авторів - найближчим часом підготувати другу редакцію, що вийде у двох томах і буде налічувати більшу кількість примірників.

Диякон Георгій Скубак