КИЇВ. Мистецький проект «Святині землі української» презентує ювілейну виставку живопису Леоніда Гопанчука, присвячену 30-річчю творчої діяльності майстра | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 233 відвідувачів

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну монастирі та храми України Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор Священний Синод УПЦ церковна журналістика Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство секти Києво-Печерська Лавра педагогіка Патріарх Алексій II церква та політика забобони Вселенський Патріархат милосердя іконопис комуністи та Церква автокефалія розкол в Україні постать у Церкві Доброчинність Археологія та реставрація українська християнська культура шляхи єднання вибори молодь Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко церква і суспільство Церква і медицина Мазепа конфлікти УГКЦ УПЦ КП діаспора Церква і політика Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Мистецький проект «Святині землі української» презентує ювілейну виставку живопису Леоніда Гопанчука, присвячену 30-річчю творчої діяльності майстра

  25 березня 2008І етап проекту відбувся у лютому 2006 р. у Фонді сприяння розвитку мистецтв. ІІ етап проекту був представлений в межах Х Міжнародного фестивалю «Спас на Хортиці» в липні 2006 р. в Запорізькому обласному музеї образотворчого мистецтва. А в 2007 році виставлялася експозиція «Квітуча мова матері моєї» у Фонді сприяння розвитку мистецтв.

Художник Леонід Гопанчук у своїй творчості відштовхується від слів Генрі Торо: «Знайди, де твої корені, і не метушися щодо інших світів». Кожен знайде на його полотнах і свої корені: матір, вікно дитинства, буяння яблунь, мальв, соняшників, дорогу до храму й шлях додому - кожен відшукає тут свою власну стежку через призму індивідуального сприйняття. Святині душі поєднуються через систему одвічних людських цінностей, які є основою того невичерпного позитиву, що випромінюється з кожного полотна.

Історичні місця: Підгірці, Олесько, Красногірський монастир, Качанівка, Хортиця, Батурин, Чигирин -обираються суто інтуїтивно, бо саме там сконденсовано осередки духу нації, колосальний енергетичний потенціал, який є генератором руху та перетворень. Ці місця є своєрідними символами, які височіють в Україні і є німим докором тим, хто призводить до їхньої руйнації.

Леонід Гопанчук переконаний, що призначення мистецтва - програмування людського життя на позитив, очищення душі. На жаль, робити це стає дедалі важче, бо нинішня мистецька політика дивним чином твориться людьми зі спотвореним зацикленням на негативі, паплюженні святинь, концентрації на людських вадах.

Мета проекту - привернути увагу широкої громадськості до національних святинь нашої держави та спонукати до їхнього захисту. До того ж це один з кроків до встановлення історичної справедливості стосовно позиції України в світі та спроба розставлення акцентів щодо деяких питань, які й досі залишаються дискусійними навіть серед української громади. На питання щодо принципів, за якими визначаються художником «українські святині», Леонід Гопанчук відповідає словами Павла Загребельного: «Я вибрав великі душі, які сяють нам тисячоліття». І додає, що це не просто «втішання історією». Історичні місця - це скупчення душ мільйонів людей, це колосальний сплав енергетичного потенціалу, який є вічним генератором руху та перетворень. Чому саме  «Святині землі української»? Бо вони належать не лише українцям. Українська земля увібрала в себе багато народів і так само дала їм життя.

Вже давно Леонід Гопанчук звернув увагу на те, що святі місця України піддавались руйнації майже в однаковий спосіб. Їх або пускали під воду під час створення штучних морів, або палили, або робили в них психіатричні лікарні, туберкульозні санаторії, в'язниці, склади для хімікатів. Художник відроджує їх на своїх полотнах, створюючи реальні образи в ірреальних ситуаціях, даючи їм нове життя.

Вперше буде представлено початок серії  «Гетьманські столиці»: «Батурин. Легенди річки Сейм» і «Чигрине, Чигрине...» Т.Шевченка. Бо без Батурина, за словами історика Сергія Павленка, важко зрозуміти українців. Місто-попелище, могутня гетьманська столиця Івана Мазепи стала символом незалежності, відчайдушності, волелюбності для тих, кому небайдужа доля України. Чигирин - це Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Руїна, гайдамаки, Великий Кобзар.

Леонід Гопанчук має на меті  пройти шляхами Наполеона, Орди та «Живописною Україною» Тараса Шевченка, які є провідниками між минулим і сучасним.

Проект планує не просто популяризацію історії, а й прокладання до цих місць стежок для сучасників, які через туристичні маршрути зможуть реально доторкнутись до цих місць, в основі яких є найбільші святині для кожної людини.

 

Спецгість презентації - Роман Коляда, визнаний майстер імпровізації, піаніст, композитор, який представить свій новий альбом «Погляд у небо». Вже неодноразово він перекладав на музику весняний, світлий і оптимістичний живопис Леоніда Гопанчука. Ви матимете можливість стати співучасниками цього незабутнього арт-перформенса.

 

Виставка відбувається за підтримки Фонду сприяння розвитку мистецтв та Всеукраїнської асоціації «Афганці Чорнобиля». Інформаційний спонсор ТО «Славута».

 

Акредитація ЗМІ за тел.: (044)238-65-21

Відкриття відбудеться 28.03.08 о 17:00 в Українському фонді культури, вул.Липська, 16.

Виставка триватиме з 28.03.08 до 11.04.08 щоденно з 10:00 до 18:00.