УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 73 відвідувачів

Теги
шляхи єднання милосердя Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ Голодомор молодь церква та політика монастирі та храми України розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Церква і медицина Археологія та реставрація конфлікти Патріарх Алексій II педагогіка УГКЦ Церква і влада церковна журналістика УПЦ КП Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат церква і суспільство Церква і політика забобони діаспора автокефалія краєзнавство вибори Доброчинність постать у Церкві комуністи та Церква секти Мазепа іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква Президент Віктор Ющенко українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. До свята Благовіщення Національний банк введе в обіг одноіменну пам’ятну монету номіналом 5 і 10 гривень

  27 березня 200831 березня Нацбанк, продовжуючи серію «Обрядові свята України», вводить у обіг пам'ятні монети «Благовіщення» номіналами 10 та 5 гривень, присвячені одному із значних свят Православ'я, яке відзначається 7 квітня.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено із срібла 925 проби, якість -

«пруф», вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 8 000 штук.

Гурт монети - рифлений.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість - спеціальний анциркулейтед, вага - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 45000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монет угорі зображено малий державний герб України та напис півколом «Національний банк України», у центрі - стилізований оклад

Євангелія, ліворуч і праворуч від якого - лілеї, що асоціюються з Дівою

Марією, та розміщено написи: на монеті зі срібла 10 гривень, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага - 31,1 г; на монеті з нейзильберу - 5 гривень. На обох монетах вказано рік карбування - 2008 (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет зображено багатофігурну композицію - перший весняний

хоровод , угорі - сцена Благовіщення та півколом праворуч розміщено

напис: Благовіщення.

Художник - Микола Кочубей. Скульптори - Святослав Іваненко, Анатолій

Дем'яненко.

Пам'ятні монети номіналами 10 і 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу О.В.Дащенко