УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 66 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква церковна журналістика діаспора вибори Голодомор УГКЦ Археологія та реставрація постать у Церкві секти іконопис Ющенко краєзнавство Вселенський Патріархат Мазепа Церква і політика українська християнська культура Церква і медицина церква та політика Києво-Печерська Лавра церква і суспільство шляхи єднання Президент Віктор Ющенко автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) забобони Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II УПЦ КП розкол в Україні Католицька Церква Священний Синод УПЦ милосердя Церква і влада конфлікти Доброчинність молодь


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Степенні антифони XVII ст. світлої пам’яті святих Антонія та Феодосія Печерських» — під такою назвою пройшов творчий вечір сучасного композитора Віктора Степурка

  15 травня 2008У середу, 14 травня, в Національному будинку органної та камерної музики (також відомому як Костел святого Миколая)  відбулась прем'єра творів відомого сучасного композитора Віктора Степурка - української православної меси «Степенні антифони XVII ст. світлої пам'яті святих Антонія та Феодосія Печерських» та українських кантів XVII ст. на слова святителя Димитрія Ростовського. Прем'єра відбулась у виконанні хорової капели Києво-Могилянської академії «Почайна» (художній керівник - заслужений артист України Олександр Жигун) та Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру (художній керівник - народний артист України Валерій Матюхин), диригував маестро Олександр Жигун.

Творчий доробок Віктора Степурка об'ємний і багатогранний - від пісенних жанрів та музики для дітей до симфонічних та оперних партитур. Велику популярність здобули хорові твори композитора. Їх включають до своїх програм відомі в Україні співочі колективи, такі як камерний хор «Київ», хорова капела Києво-Могилянської академії «Почайна», Полтавський камерний хор, житомирська капела «Орея». Твори В. Степурка увійшли до репертуару Канадської капели бандуристів. Велика творчий доробок композитора отримав належну оцінку. Він є кавалером ордена святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня, лауреатом багатьох престижних премій: імені Льва Ревуцького, Івана Огієнка, Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, а також лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Духовні псалми».

Віктор Степурко є знаним експериментатором в сучасній духовній музиці - крім власне оригінальної ідеї поєднання православної храмової музики з модерною інструментальною обробкою, в його творах поруч із мелодійними медитаціями на класичні мотиви присутні цілковито авангардні звукові малюнки, створювані змішаним набором вокальних партій та традиційними музичними інструментами симфонічного оркестру. От і православна меса «Степенні антифони XVII ст. світлої пам'яті святих Антонія та Феодосія Печерських» є черговим експериментом Степурка в духовній музиці. Це цікава спроба «мистецького діалогу» двох богослужбових музичних традицій - православної та католицької, і тому її можна інтерпретувати навіть як інтенцію до створення екуменічної духовності. Меса складається з десяти частин: «Вонегда скорбіти ми», «Пустинним непрестанно», «Надеющиеся на Господа», «На небо очі пущаю моєго сєрдца», «Помилуй нас», «Во юг, сіющії слези», «От юности моєя», «Святим Духом», «Сердце моє», «На гори, душе, воздвигнімося».

Слухачі, серед яких було багато шанувальників творчості Віктора Степурка та хорової капели «Почайна», в тому числі колишній президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький, були у великому захопленні від концерту. Вони довго вітали гучними оплесками виконавців, дарували величезні букети квітів та обіймали композитора Віктора Степурка і диригента Олександра Жигуна.

Іван Верстюк, Київ