УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 108 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація розкол в Україні церква та політика шляхи єднання українська християнська культура Церква і влада конфлікти автокефалія вибори монастирі та храми України молодь УГКЦ іконопис церковна журналістика Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП милосердя забобони Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка Католицька Церква Церква і медицина Мазепа Ющенко краєзнавство Голодомор діаспора Президент Віктор Ющенко комуністи та Церква церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) постать у Церкві секти


Рейтинг@Mail.ru


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. В обласному центрі відбулася конференція, присвячена дослідженню церковної та світської історії Подільського краю

  03 листопада 2008З благословення митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія, 30 жовтня у приміщенні Хмельницького інституту МАУП з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі та 15-річчя Хмельницької єпархії пройшла науково-теоретична конференція «Просвітителі та сповідники Подільської землі: історія і сучасність». У заході взяли участь представники Київської духовної академії, Вінницького педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Хмельницького національного університету, Гуманітарно-педагогічної академії міста Хмельницького, науковці з Хмельницького обласного краєзнавчого музею та Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України Національної Академії наук України, представники Хмельницької облдержадміністрації, численні викладачі та студенти Хмельницького інституту МАУП.

У ході пленарного та секційних засідань було виголошено 52 доповіді.

Відкриваючи конференцію, митрополит Антоній виголосив доповідь на тему: «Хмельницька єпархія - погляд в історію та сучасність», у якій зазначив, що не лише чарівною красою природи, а й захоплюючою історією багатий Подільський край.

«Саме тим плодам, які дало Володимирове Хрещення народові давньої Подолії, присвячене моє слово, - зазначив владика Антоній. - Адже цього року виповнюється 1020 років з часу, коли з волі Божої, зусиллями святого князя Київського Володимира, наші предки прийняли Святе Православ'я і стали народом Божим у київській купелі хрещення».

Правлячий архієрей у своєму виступі наголосив на масштабності важливого кроку святого рівноапостольного князя Володимира, який «заклав наріжний камінь у підмурок, де було зведено величний храм Руського Православ'я». Крім того, під впливом цього «в усі наступні історичні періоди формувався духовний і моральний потенціал нашого народу, його державність і самобутня культура».

Окрім загальної історії, владика Антоній звернувся безпосередньо до особливостей появи та початку існування Подільської єпархії. «213 років тому Подільська єпархія охоплювала п'ять сучасних єпархій, займаючи територію Вінницької, Хмельницької та частини Одеської областей. На початку XX ст. у єпархії було 1685 храмів, 6 чоловічих і 5 жіночих монастирів, 400 вихованців духовних семінарій (разом із вихованцями парафіяльних шкіл і училищ це число сягає 99 тис. 500 осіб), за народною освітою Подільська єпархія займала чи не перше місце в імперії».

Владика наголосив також на трагічності 30-40 років ХХ ст., які принесли розруху та катастрофічну нестачу кваліфікованих кадрів після закриття семінарій.

«22 червня 1993 року рішенням Священного Синоду УПЦ Хмельницька єпархія розділяється на дві самостійні: Кам'янець-Подільську та Хмельницьку, з відповідним підпорядкуванням семи районів південної частини Хмельницької області Кам'янець-Подільській єпархії та 13 районів заходу, сходу й півночі області - Хмельницькій єпархії», - нагадав митрополит Антоній.

Відрадним є те, що ситуація в єпархії поступово змінюється на краще. За останні 15 років було висвячено у священицький сан 181 особу (стільки ж - дияконських хіротоній), освячено 157 нових храмів, на парафіях відроджено соціальне, благодійне та місіонерське служіння, відкрито недільні школи та бібліотеки духовної літератури. Сотні юнаків, бажаючи присвятити життя служінню Богові та людям, вступають до духовних семінарій, пастирі окормляють військові частини і виправні колонії, у вузах викладаються релігієзнавчі дисципліни, на телебаченні та радіо за участю священиків єпархії готуються та ведуться програми духовного змісту, виходить церковна періодика, є Інтернет-сайт. Клір Хмельницької єпархії на сьогодні складається з 200 священнослужителів, тут діє 262 храми, будується 25 церков, 2 чоловічих і 2 жіночих монастирі, діє 36 недільних шкіл і 24 бібліотеки духовної літератури.

Прес-служба Хмельницької єпархії