УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 175 відвідувачів

Теги
Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство іконопис Голодомор педагогіка конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) секти вибори церква та політика Вселенський Патріархат Мазепа Священний Синод УПЦ Патріарх Алексій II забобони молодь Католицька Церква шляхи єднання церковна журналістика УПЦ КП милосердя монастирі та храми України краєзнавство автокефалія УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра Церква і влада Церква і політика Археологія та реставрація комуністи та Церква постать у Церкві діаспора Церква і медицина Ющенко розкол в Україні Президент Віктор Ющенко українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі






Рейтинг@Mail.ru






УКРАЇНА. Міжнародний клуб православних літераторів «Омілія» запрошує до співпраці

  19 листопада 2008



Вже більше року в Україні діє міжнародний клуб православних літераторів «Омілія». Об'єднання православних авторів було створене для творчого спілкування та спільної праці на літературній ниві як один із проектів Сектору духовно-просвітницьких проектів УПЦ (керівник - архімандрит Феодосій (Снігирьов).

Світлана Коппел-Ковтун, Президент клубу та її чоловік Андрій (технічний директор), розповіли Інтернет-порталу «Православіє в Україні», що літературний клуб «Омілія» прагне стати «чорноземом», на якому «виростуть» достойні православні поети і прозаїки. Дружні, майже сімейні відносини - одна з головних засад діяльності клубу. Бо за словами Світлани «якщо ти написав шедевр, а поряд з тобою холодно, то це не є справжня православна література».

Зараз «Омілія» нараховує більше 20 членів. Серед них є досвідчені «акули пера», такі як протоієреї Миколай Агафонов (Самара, Росія) та Олександр Авдюгін (Луганська єпархія), Юлія Вознесенська (Берлін, Німеччина) та Ян Таксюр (Київ). Але є і початківці, які лише починають свій шлях у літературі.

Члени міжнародного клубу православних літераторів приймали активну участь в літературному конкурсі «Православна моя Україна». Саме вони значно розширили географію його учасників.

У планах клубу видання книжок та аудіозаписів вибраних творів авторів об'єднання, творчі зустрічі з читачами та літературні зібрання письменників.  

Найближчим часом побачить світ перше видання «Омілії» - збірка дитячих казок «Ерошкины дорожки», яка була підготовлена до друку зусиллями членів клубу за сприяння Видавничого відділу УПЦ.  

Отож міжнародний клуб православних літераторів запрошує до співпраці авторів, критиків, художників, звукорежисерів та усіх творчих людей, прихильників віри православної.

Щоб стати членом літературного клубу треба зареєструватися на сайті „Омілії" (http://omiliya.org), або надіслати запит про реєстрацію за адресою omiliya@mail.ru. Потім керівництво клубу розпочне спілкування з кандидатом, а той повинен буде представить на їх суд свої твори.  Головні вимоги до майбутнього члена «Омілії» - православний світогляд та літературні здібності. Остаточне рішення про зарахування до клубу виносить рада об'єднання.  

До речі, грецьке слово «омілія» (‛ομιλία) означає «бесіда», тому «омілійцям» хочеться не просто писати і розвивати у собі дар слова, але і спілкуватися один із одним, бо «так і пишеться легше» - кажуть вони.  Їх керівник,  Світлана Коппел-Ковтун, сподівається, що  і надалі воля до добра, вірність справі та готовність послужити ближньому будуть у членів «Омілії» на першому місці. А коли так, то і дар слова та милість Божа завжди будуть з ними.

 

Олег Карпенко, Київ