УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 273 відвідувачів

Теги
секти молодь Патріарх Алексій II педагогіка краєзнавство розкол в Україні діаспора Церква і медицина Священний Синод УПЦ церковна журналістика Ющенко іконопис Вселенський Патріархат церква та політика УПЦ КП шляхи єднання Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика автокефалія Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра УГКЦ вибори милосердя Церква і влада забобони конфлікти комуністи та Церква Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Голодомор Археологія та реставрація Католицька Церква монастирі та храми України церква і суспільство українська християнська культура






Рейтинг@Mail.ru






КІРОВОГРАД. Відлуння різдвяних передзвонів: в єпархії відбувся традиційний фестиваль духовного співу

  02 лютого 2009



Вже четвертий рік поспіль зимові свята приносять кіровоградській публіці гарний подарунок - впродовж двох тижнів проходив фестиваль духовного співу «Різдвяні передзвони». Благословив це свято  секретар Кіровоградської єпархії, настоятель Спасо-Преображенського собору, генератор багатьох культурних ідей як у своєму храмі, так і за його межами митрофорний протоієрей  Петро Сидора.  Цього року, не дивлячись на фінансово-економічну кризу, традицію вирішили продовжити. Правда, на  відміну від минулого року, «Різдвяні передзвони» дещо відсунули в тимчасовому аспекті, але все одно вони осяяли Кіровоградщину знаменням святого Різдва.

Прекрасна ідея - на початку нового року молитовно вшановувати народження Ісуса Христа на провідному концертному майданчику області за участю знаних творчих колективів України, і цього року втілилася в життя. Мета цього заходу - естетичне виховання молоді, пропаганда кращих зразків світового мистецтва, презентація знаних творчих колективів - виконавців духовної музики на головній сцені Кіровоградської області.

Для участі у вечорах-2009 запросили муніципальний хор «Київ», яким керує відомий український музикант, випускник столичної консерваторії, заслужений діяч мистецтв, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Микола Гобдіч. Хор цей, створений в 1990 році, об'їздив десятки країн світу, співав в знаменитому Карнегі-холлі (Нью-Йорк), в концертному залі Університету Джона Мейсона у Вашингтоні, в кафедральних соборах Руана, Реймса, Амьена, Гавра, Шартра, Парижа, в церквах Бенілюксу, в прекрасному залі імені Чайковського в Москві. І, не граючи в удавану скромність, до цих старовинних і модерних концертних майданчиків додамо сцену обласної філармонії, де муніципальний хор «Київ» виступає вже не вперше. Він був учасником і минулих «Різдвяних передзвонів».

У програмі нинішнього виступу хору «Київ» церковні і різдвяні співи Степана Дегтярьова, Кирила Стеценка, Павла Чеснокова, Сергія Рахманінова, Ганни Гаврілец, Валентина Сильвестрова.

Активну участь в проведенні «Різдвяних передзвонів» взяла і Кіровоградська обласна дитяча філармонія. Для участі в «Різдвяних передзвонах» філармонія запросила вокальні ансамблі і хори  Кіровоградських дитячих музичних шкіл, лауреатів різних музичних конкурсів і фестивалів. Наприклад, хор старших класів ДМШ № 2 «Згода» під керівництвом Наталії Корсунової-Трібіненко був переможцем Всеукраїнського конкурсу «Золотий Орфей», «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпропетровськ), I Міжнародного фестивалю духовного хорового співу «Глас Печерський» в місті Києві. Хор виконує музичну класику, народні пісні, сучасну музику.

Ще один учасник вечорів духовної музики - академічний муніципальний камерний хор «Вінниця», заснований у 1984 році народним артистом України, почесним громадянином міста Вінниці, професором Віталієм Газінським. Тричі вінницький хор визнавався кращим хором нашої країни. Його гастрольні маршрути також мають розкидисті гілки, але переважно в старій добрій Європі: Франції, Болгарії, Білорусі, Росії, фестивальній Україні.В рамках «Різдвяних передзвонів» відбувся і улюблений багатьма меломанами музичний салон «ВоnUpArt», що відроджує традиції салонової музики Єлисаветграда.

Високий художньо-мистецький рівень, досконала виконавська майстерність, неповторність концертних виступів усіх колективів високо оцінила публіка. Щирість і професійність виконання були гідно схвалені вибагливими кіровоградськими знавцями музики.

Кожне століття і покоління читало по-своєму і Біб­лію загалом, і євангельські сюжети зокрема. У вік атеїзму, вік зламів, потрясінь і війн архаїчні слова «Господи Иисусе Христе, сыне Божий, помилуй мя, грешнаго» звучать іще відрадніше, підсилені новими гармоніями. Філософські роздуми про буття сучасної людини, втілені у формі церковного співу, резонують із прихованими струнами наших сутностей, певно, тому, що в тих мелодіях ми - грішники - шукаємо спокути. Щоб зрозуміти це, треба чути духовні піснеспіви «Різдвяних передзвонів».

Хочеться побажати «Різдвяним передзвонам» дзвонити іще багато років над степовою Елладою - на славу Богу, а людям - на радість.

 

Ангеліна Несен, Кіровоград