УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 100 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ. Національний музей рятує давні рукописи — Євангелія XVI-XVIII століть

  11 березня 2009У Національному музеї у Львові ім. Андрія Шептицького виникла позаштатна ситуація у палацовому корпусі на вул. Драгоманова: там талі води з даху підмочили стіну й спричинили шкоду фондам відділу рукописів та стародруків, - про це із посиланням на директора музею Ігоря Кожана повідомив кореспондент ЗІКу. 


За словами Ігоря Кожана, позаштатна ситуація виникла минулого четверга, коли розмерзся сніговий покрив на даху, а ринви, що відводять талі води до дощоприймачів, залишалися скрижанілими.

«Вода з даху, не маючи відводу, скапувала по фасаду, тиньк на тростинній основі усотував вологу так інтенсивно, що замок кут приміщення другого поверху, де розташовано фонди відділу рукописі та стародруків. Стелаж, що стояв при стіні, виявися також мокрим. Добре, що це трапилося вдень, і працівники музею одразу зреагували: викликали головного хранителя й реставраторів. Буквально за годину ми евакуювали рукописи, тепер просушуємо їх. Це переважно кириличні рукописи, зокрема Євангелія XVI-XVIII ст.», - розповів директор національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

Ігор Кожан зазначає, що завжди вважав приміщення, де знаходилися згадані рукописи, непридатним для фондів рукописів і стародруків: «Якщо там вода стікає по стрісі в жолоби, то це конструктивно запрограмована небезпека. Стовідсоткової гарантії, що подібне колись не повториться, дати ніхто не може. Схожа ситуація сталася 5 років тому. Поки в тому приміщенні зберігатимуться давні книги, спокійного сну в нас не буде. 

Цього року, як тільки обладнаємо зал сигналізацією у другому корпусі й перенесемо туди фонди, плануємо розпочати ремонт палацового корпусу. Для переміщення фондів нам бракує стелажів, тому проситимемо інші музеї та бібліотеки допомогти нам із стелажами», - сказав Ігор Кожан. 

Джерело: ЗІК

   
Національний музей ім. Андрія Шептицького

Національний музей ім. Андрія Шептицького