УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 138 відвідувачів

Теги
Церква і політика українська християнська культура комуністи та Церква постать у Церкві Голодомор Мазепа церква та політика діаспора краєзнавство Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація молодь Предстоятелі Помісних Церков секти Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко церковна журналістика конфлікти Церква і медицина УПЦ КП Церква і влада УГКЦ шляхи єднання автокефалія милосердя забобони іконопис розкол в Україні Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Священний Синод УПЦ Католицька Церква монастирі та храми України вибори Вселенський Патріархат церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Сонячний талант» Миколи Гоголя надихнув наукових співробітників Педагогічного музею на створення однойменної тематичної виставки

  03 квітня 2009Усім, хто цікавиться творчістю Миколи Гоголя, неодмінно слід завітати до Педагогічного музею України, що в приміщенні Київського міського будинку вчителя. У ці дні там відкрилася виставка «Сонячний талант», присвячена 200-річчю від дня народження великого письменника.  

Виставлена експозиція складається з кількох розділів.

Перша частина, «100-річний ювілей Гоголя», розказує про урочистості, які проходили у 1909 році. Тут є унікальні матеріали про святкування ювілею у Велико-Сорочинській учительській семінарії.

Матеріали другого розділу виставки - «Педагогічна спадщина М. Гоголя» - висвітлюють діяльність Гоголя-педагога. Зокрема, увагу освітян можуть привернути статті письменника про викладання історії. Окрім того, тут знаходяться фотографії навчальних закладів, де працював Гоголь. У цьому розділі широко представлені цитати Миколи Васильовича про історію, географію, методику їх викладання та педагогічну майстерність учителя.

У розділі «Літературна спадщина М. Гоголя» експонуються твори митця різних років видання. Особливо цікавими є примірники, надруковані у 1892-1915 роках. Серед яких так звані «недорогі книги», наприклад, книжечка невеликого формату «Нос» (1902 р.) вартістю 4 копійки.

Методичні аспекти вивчення доробку письменника в середніх навчальних закладах ілюструє розділ «Гоголь у школі». Причому література з викладання творчості Гоголя представлена починаючи з кінця XIX століття й закінчуючи сучасними методичними розробками. Треба зазначити, що українського генія вивчають у шкільному курсі зарубіжної літератури («Тарас Бульба» у 7-му класі, «Мертві душі» - в 9-му). Проте новою програмою з української літератури для 12-річної школи передбачено вивчення біографії письменника та оповідання «Вечір на Івана Купала» у 9-му класі.

Чільне місце в експозиції посідає розділ «Гоголь і православ'я». Тут експонуються духовні твори письменника та дослідження про релігійні витоки його творчості.

У розділі «Гоголь і сучасність» представлено дослідження Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Розмаїття цікавих експонатів доповнює маленька виставка дитячих малюнків-ілюстрацій до творів великого письменника.  

«200-річний гоголівський ювілей - подія справді епохальна, - розповідає директор Педагогічного музею Володимир Малюга. - Гоголь, насамперед, - сонячний талант, і його промені сліпучими відблисками відразу розсипалися поверхнею життя. Він сам відзначав у собі невичерпний запас ліричної сили. Саме це сяйво генія надихало наукових співробітників Педагогічного музею на створення виставки. Звідси й назва нашої експозиції».

Окрім власних музейних фондів, на виставці представлено експонати Всеукраїнського православного педагогічного товариства, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, Російського центру науки і культури у Києві та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Проте заходи з ушанування визначного письменника в Педагогічному музеї не обмежаться виставкою. Невдовзі тут розпочнуться Гоголезнавчі читання, які триватимуть до закриття експозиції. Як розповів Інтернет-порталу "Православіє в Україні" керівник закладу Володимир Малюга, читання включатимуть у себе низку лекції науковців, викладачів та студентів провідних вузів, перегляд кінофільмів та інші освітні заходи.

Виставка «Сонячний талант», яка відкрилася 31 березня, працюватиме до кінця травня цього року. Її можна відвідати щоденно, окрім суботи та неділі, з 10.00 до 17.00 за адресою: вулиця Володимирська, 57 (у приміщенні Київського міського будинку вчителя).

Олег Карпенко