УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 292 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. «Симфонічні танці» Рахманінова відкрили новий концертний сезон музично-культурологічного проекту «Місце зустрічі ― острів класики»

  14 жовтня 20099 жовтня о 19:00 у концертному залі Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М. Горького Центр православної культури «Лествиця» представив VII концерт музично-культурологічного проекту «Місце зустрічі - «Острів класики». Співорганізаторами концерту, що проводився з благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея, виступили Дніпропетровська обласна рада та Дніпропетровська облдержадміністрація. Цією прем'єрою відкрився новий концертний сезон проекту «Місце зустрічі - «Острів класики».

На концерті поціновувачі мистецтва доторкнулися до життя і творчості двох незвичайних людей. Один із них - святий апостол та євангеліст Іоанн Богослов, пам'ять якого Церква святкує саме цього дня. Другий - один із найбільших геніїв людства, Сергій Васильович Рахманінов. Увазі присутніх було представлено його твір «Симфонічні танці». Ця зустріч двох видатних особистостей є аж ніяк не випадковою, як не довільною є також і тема дев'ятого концерту «Острова класики» - Любов та Апокаліпсис. Адже саме Апокаліпсис став завершальною книгою християнського Святого Письма і головною, підсумковою працею Іоанна Богослова, названого Церквою Апостолом любові.
Тема та справжній зміст Апокаліпсиса розкриваються лише в текстах святих та творах великих майстрів, одним із яких був Рахманінов. Саме Сергій Васильович у своїй творчості неодноразово торкався цієї теми, і особливо яскраво вона зазвучала в його останній, лебединій пісні - опусі з порядковим номером 45, «Симфонічних танцях». «День гніву» - Dies irae - саме ця рефлексія, до якої композитор неодноразово звертається протягом свого життя, з особливою силою звучить у фіналі «Танців», не залишаючи сумнівів у тому, якої тематики вона торкається та розкриває. І хоча сам Рахманінов не давав докладних вербальних розшифровок свого твору, достатньо почути цю музику, щоб відчути її глобальність й усвідомити, що йдеться у ній про долю всього світу.
Твір виконав Академічний симфонічний оркестр обласної філармонії під керуванням головного диригента - заслуженого діяча мистецтв України Наталі Пономарчук (м. Київ).
Ведучий концерту - музикознавець із Києва Микола Лисенко.
Художній керівник і режисер музичного проекту - заслужений працівник культури України протоієрей Ігор Собко.

Прес-служба Дніпропетровської єпархії