УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 273 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ-МОСКВА. Завершилася зустріч представників православних молодіжних організацій

Група православної молоді — парафіян столичних Свято-Вознесенського Флоровського і Свято-Троїцького Іонинського монастирів, а також храмів в ім’я святителя Миколая на Позняках і в ім’я преподобного Агапіта Печерського, на запрошення православного молодіжного об’єднання «Молода Русь» при Новоспаському монастирі (Росія), з 4 по 9 січня відвідала Москву, де в ці дні проходила міжнародна зустріч православної молоді. У заході також взяли участь представники молодіжних організацій Санкт-Петербурга й Уфи.

«Молода Русь» виникла навесні 2001 року й ставить перед собою мету сприяти єдності молодих людей у Православній Церкві, сприяти залученню молоді в діяльне соціальне й місіонерське служіння, допомогти невоцерковленим відкрити для себе Православ’я, знайти істинні цінності, орієнтири, життєву опору, справжні умови для розвитку свого внутрішнього потенціалу. Молодь організовує поїздки в православний дитячий будинок у Ногінську, відвідує військові шпиталі, їздить на подвір’я Новоспаського монастиря й займається розробкою інтернет-проектів.

Самі представники православних «молодіжок» підкреслюють важливість і необхідність обміну досвідом у соціальному й місіонерському служінні. При чому, як розповів один із учасників поїздки Євген Матвєєв, на подібні заходи молодь збирається не вперше. 3-6 травня 2005 року у Свято-Успенській Святогірській лаврі була проведена неофіційна молодіжна зустріч представників православних молодіжних організацій Києва, Москви, Санки-Петербургу, Уфи, Одеси, Дніпропетровська.

«Ми організували ряд семінарів, що стосуються досвіду соціального й місіонерського служіння в Церкві, продовживши, таким чином, славну традицію збиратися у світлі святкові дні, щоб помолитися, обмінятися досвідом, ближче познайомитися і відпочити. Це дуже важливо для молоді, - відзначив Євген. - Такою ж доброю та світлою була й нинішня зустріч у Москві.

Приїхали ми вранці 4 січня, нас зустрічали з плакатами. Після того як розмістилися, поїхали в Ямське поле - це єдине православне кафе в Москві. Потім була екскурсія - ми пройшли від Іверської каплиці через Червону площу до Третьяковки. Там розташований храм-музей, і в ньому перебуває справжня Володимирська ікона Божої Матері. Звідти пішли на Ординку. Після відвідування Марфо-Маріїнської обителі поїхали в Домодедово у Хрестовоздвиженський монастир, де на нас чекали дітки й матушки.

Наступного дня ранком приїхали пітерці, усі зібралися в Николо-Перервинському монастирі, де відбулася зустріч із представниками молодіжної організації «Держава».

На третій день (6 січня) ранком у нас була служба у Новоспаському монастирі, при якому й існує «Молода Русь». Там майже всі сповідалися, а після Літургії нам провели екскурсію по монастирі. У день свята Різдва Христового, яке ми зустріли в храмі на честь 40 севастійських мучеників, усі ми причастилися Святих Христових Таїн.

Наступного дня (8 січня), ми встали рано й поїхали на службу в Сергіїв Посад. Після повернення в Москву ми зустрілися з учасниками молодіжної організації «Воскресіння». На зустрічі були присутні близько 150 чоловік, ми організовували театральні виступи, ігри, хороводи.

9 січня відвідали Спасо-Андроників монастир, де ченцем був прп. Андрій Рубльов. У монастирі мені особливо сподобався один храм, маленький, старий, високий, і взагалі без розписів, вони не збереглися. В інших приміщеннях - музей».

Москвичі проводжали наших колядками, які за ці дні вивчили завдяки своїм українським колегам.

Андрій Сидун