УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 63 відвідувачів

Теги
церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) церква і суспільство автокефалія Священний Синод УПЦ секти церковна журналістика Доброчинність УГКЦ Мазепа діаспора Церква і влада українська християнська культура Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра молодь іконопис комуністи та Церква Католицька Церква педагогіка милосердя Ющенко забобони Церква і політика монастирі та храми України вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство шляхи єднання конфлікти Предстоятелі Помісних Церков розкол в Україні Вселенський Патріархат Церква і медицина УПЦ КП постать у Церкві Голодомор Патріарх Алексій II Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Християнська етика в школах столиці буде введена як обов’язковий предмет з 1 класу

У понеділок, 20 червня, о 18:00 у приміщенні Будинку вчителя відбулися громадські слухання на тему «Модернізація освіти в контексті європейських цінностей».

У діалозі влади і громадськості взяли участь міський голова Києва Леонід Черновецький, заступник міського голови з гуманітарних питань Віталій Журавський, а також депутати різних рівнів, педагоги, батьки, представники різних гілок влади, лідери учнівського і студентського самоврядування. Були запрошені також представники релігійних конфесій України. Але прийшла на слухання лише делегація від Української Православної Церкви: голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський, заступник голови ВППТ протоієрей Владислав Софійчук, секретар ВППТ протоієрей Богдан Огульчанський і представник Синодального відділу релігійної освіти катехізації та місіонерства УПЦ протоієрей Андрій Ткачов.

Першим питанням, винесеним на обговорення, було впровадження нового предмету «Християнська етика в українській культурі» в школах Києва.

Віталій Журавський відзначив, що він особисто підписав відповідний указ Головного управління освіти й науки, і цей предмет буде введений вже з 1 вересня 2007 року в ста київських школах. За його словами, відбудеться це тільки в тих навчальних закладах, де педагогічні ради вирішили викладати дану дисципліну. А, як відомо, подібні рішення завжди погоджуються з батьками учнів.

Новий предмет вивчатиметься раз на тиждень в 1-4 класах. На відміну від етики, яка викладатиметься факультативно в 5 і 6 класах, християнська етика буде обов'язковою для вивчення. Щоправда, можливі і винятки.

«Якщо в класі є батьки-атеїсти, юдеї чи мусульмани, то, немає питань - їхня дитина не відвідуватиме ці заняття. Але в цей час вона перебуватиме в бібліотеці разом із педагогом-організатором», - пояснив Віталій Станіславович. Разом із тим, він переконаний, що «переважна більшість дітей вивчатиме цей предмет, тому що Україна - християнська держава».

Більш того, пан Журавський упевнений, що і мусульмани, і юдеї захочуть, щоб їхні діти «знайомилися з культурою тієї країни, в якій вони живуть». Про це він прямо заявив під час прес-конференції, що відбулася відразу після слухань. І це у жодному випадку не утискатиме прав інших конфесій.

Заступник мера з гуманітарних питань стверджує, що введення нового предмету повністю відповідає європейській традиції, тому що в багатьох європейських школах викладаються аналогічні дисципліни і навіть «Закон Божий», в рамках якого вивчається не тільки релігійний світогляд, але й церковні обряди і правила. При цьому Віталій Журавський підкреслив, що «Християнська етика в українській культурі» є виключно культурологічним предметом.

Протоієрей Анатолій Затовський відзначив, що православним педагогічним товариством розроблені навчальні програми для нового предмету. Розраховані вони для 5-6 класів.

Також на форумі обговорювали, чи слід зберегти особливі умови під час вступу до вузу випускникам шкіл, нагородженим золотими (срібними) медалями, і чи виправдовує себе експеримент із зовнішнього тестування випускників шкіл в якості способу боротьби з корупцією?

На думку міського голови Леоніда Черновецького, тестування є ефективним засобом проти корупції в школах і надійним засобом забезпечити доступ до вищої освіти тим, хто цього заслуговує.

Із цього приводу протоієрей Андрій Ткачов зазначив: «Щоб викоренити корупцію у вузах, необхідно починати зі школи, а для цього якраз і потрібна християнська етика».

Віталій Сидоркін