УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і молодь  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 129 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. Духовне училище регентів-псаломщиків очолив правлячий архієрей

  26 June 2007Педагогічна нарада під головуванням єпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія відбулася 19 червня. Керуючий єпархією звернувся до викладачів з проханням взяти найактивнішу участь в житті закладу. Крім того, доручив переглянути навчальні програми і плани.

На сьогодні в Чернігівському духовному училищі регенітв-псаломщиків працює 30 викладачів, частина з них - священнослужителі, випускники семінарій та академій. Музичні предмети викладають фахівці зі світською освітою.

Зокрема, йшлося і про недоліки в організації навчального процесу та боргові зобов'язання закладу (борг за комунальні послуги становить понад 100 тисяч гривень). «Хоча становище училища критичне, ми шукатимемо меценатів, готових його підтримати», - сказав єпископ Амвросій. Свого часу владика організував і вів недільну школу у Харкові, на базі якої пізніше почала діяти семінарія.

Обов'язки проректора училища на даний момент виконує протоієрей Іоанн Ярема, настоятель храму архістратига Михаїла, кандидат богослов'я. Впродовж двох років він був проректором з навчальної частини, викладав гомілетику.

Вже розпочалася підготовка до нового навчального року, буде проведено поточний ремонт. Вступні іспити відбудуться у серпні. У вересні до своєї альма-матер повернуться понад 100 вихованців другого і третього курсів.

Допомогу для відновлення повноцінного функціонування Чернігівського духовного училища пообіцяв надати єпископ Бориспільський Антоній, вікарний Київської Митрополії та ректор київських духовної семінарії та академії. Зрештою, Чернігівське духовне училище, зі стін якого вийшли сотні священиків, ченців і регентів, може стати справжнім центром духовно-релігійного виховання та просвіти нашого регіону.

Як відомо, рішенням Священного Синоду УПЦ 10 червня ректором цього духовного закладу призначено єпископа Чернігівського та Новгород-Сіверського Амвросія. За дисциплінарні порушення з цієї посади було звільнено клірика Чернігівської єпархії отця Олександра Доломана.

Вікторія Сидорова