УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і молодь  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 90 відвідувачів

Теги
краєзнавство церковна журналістика українська християнська культура УГКЦ постать у Церкві комуністи та Церква Церква і медицина церква та політика Мазепа Ющенко іконопис Священний Синод УПЦ діаспора забобони вибори Доброчинність автокефалія педагогіка Вселенський Патріархат розкол в Україні конфлікти молодь Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство Католицька Церква Президент Віктор Ющенко шляхи єднання Церква і політика милосердя монастирі та храми України УПЦ КП Археологія та реставрація Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну 1020-річчя Хрещення Русі секти Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


ДОНЕЦЬК. Під головуванням Президента відбулася Всеукраїнська нарада «З любов'ю та турботою до дітей»

  21 квітня 2008У Донецьку під головуванням Президента України Віктора Ющенка відбулася Всеукраїнська нарада «З любов'ю та турботою до дітей», присвячена проблемам дітей-сиріт, дітей-інвалідів, багатодітним родинам, а також боротьбі з дитячою злочинністю та безпритульністю.

На початку наради Президент зазначив, що державна політика в цій сфері в останні два роки відзначилася певними успіхами, проте залишаються невирішеними і потребують вдосконалення ще багато її аспектів - зокрема йдеться про необхідність створення цілісної та ефективної державної системи із захисту дитинства. «Не може бути, щоб проблемою дитини, молодої сім'ї, мами займалися дев'ять міністерств», - сказав він. 

Серед позитивних зрушень, що відбулися за останні два роки, Президент назвав зупинення негативних тенденцій 2000-2005 років щодо зменшення кількості усиновлених дітей. В.Ющенко зазначив: через втілення рішень, прийнятих на подібних до сьогоднішньої нарадах, також вдалося збільшити кількість дітей, яких взяли на виховання до прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу. «Є обнадійливі показники, однак нам потрібні набагато глибші, ефективніші дії», - сказав він. 

Глава держави окремо зупинився на питаннях, пов'язаних з дитбудинками сімейного типу і прийомними сім'ями. Він зокрема зазначив, що у розрізі регіонів ситуація із залученням дітей-сиріт до таких форм виховання є різною та попередив керівників областей і районів - робота у цьому напрямку буде одним з критеріїв оцінки їхньої діяльності за підсумками першого півріччя. У зв'язку з цим він назвав особливо гострим питанням про значну кількість порушень житлових і майнових прав дітей. В. Ющенко доручив головам ОДА у двохмісячний термін подати до Секретаріату Президента та Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту інформацію про стан закріплення житла за дітьми, позбавленими батьківського піклування та сиротами. На особливому контролі Генпрокуратури, за його словами, має перебувати проблема відчуження майна дітей для запобігання будь-яким незаконним діям з таким майном. Окрему увагу Президент звернув на необхідність поновити порушені права дітей.

Глава держави, окрім того, торкнувся питання збільшення допомоги на дітей, які перебувають під опікою.

Говорячи про матеріальне забезпечення багатодітних родин, Глава держави нагадав про успішну реалізацію благодійного проекту «Зігрій любов'ю дитину», який передбачає допомогу з боку бізнесу - насамперед у вирішенні житлових проблем -  родинам, в яких 10 і більше дітей.

Щодо державних механізмів надання допомоги таким сім'ям, Президент запропонував  встановити єдиний їх облік, уніфікувати надання цим родинам соціальної допомоги і послуг, а також запровадити для них пільгові дострокові кредити, перш за все на будівництво житла.

Глава держави також наголосив на необхідності забезпечення ширшого доступу до освіти, зокрема вищої, дітям з багатодітних родин, дітям-сиротам та інвалідам. За його словами, Міністерство освіти та науки при формуванні держзамовлення на 2008-2009 навчальний рік має врахувати особливий статус таких дітей.

Глава держави оцінив як малоефективне втілення Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006- 2010 роки. У деяких регіонах, додав він, існує гостра потреба у розширенні мережі притулків для дітей.  Водночас Президент відзначив необхідність «забезпечити суворий державний контроль» за притулками, які останнім часом відкриваються різноманітними благодійними фондами та релігійними організаціями.

Президент, крім цього, звернувся до Верховного Суду та Державної судової адміністрації з проханням прискорити розгляд справ про позбавлення недобросовісних батьків батьківських прав (щороку близько 3000 справ не розглядаються і переносяться на наступний рік).

Від Міністерств освіти, внутрішніх справ, сім'ї, молоді та спорту Глава держави очікує розробки «комплексної і сучасної програми захисту дітей від насильства», у тому числі в школі та по дорозі додому.

У контексті цих питань Президент також звернув увагу на важливість очищення українського інформаційного простору від пропаганди та демонстрації насильства і жорстокості. «Нам потрібно зупинити цю справжню атаку проти суспільної моралі і натомість розгорнути якнайширшу суспільну і медійну активність для поширення і популяризації в Україні наших традиційних цінностей», - наголосив В. Ющенко.

У нараді взяли участь: секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, Міністр освіти та науки Іван Вакарчук, Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, інші посадовці.

З благословення Предстоятеля  Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського и всієї України Владимира, участь в работі засідання взяв Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, архієпископ Полтавський і Миргородський Филип.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України