КИЇВ. Священики взяли участь у перших «Батьківських читаннях» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 101 відвідувачів

Теги
УГКЦ вибори Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація милосердя монастирі та храми України Мазепа Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Католицька Церква педагогіка Предстоятелі Помісних Церков молодь комуністи та Церква забобони секти 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко Церква і влада іконопис Церква і політика українська християнська культура церковна журналістика УПЦ КП церква і суспільство розкол в Україні краєзнавство Києво-Печерська Лавра автокефалія діаспора конфлікти Доброчинність церква та політика постать у Церкві Церква і медицина Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Священики взяли участь у перших «Батьківських читаннях»

  18 June 2008У Центрі дитячої та юнацької творчості Солом'янського району столиці (директор Центру - Н. Левченко) відбулися перші «Батьківські читання». Доповідачами на цей форум були запрошені співробітники Синодального відділу місіонерства Української Православної Церкви протоієреї Андрій Ткачов і Владислав Софійчук, а також гості з Росії - психолог Ірина Медведєва з Інституту демографічної безпеки Росії та педагог Тетяна Шишова, директор Центру захисту особистості, родини та дитини Росії. Серед слухачів були присутні київські педагоги, фахівці з дитячої психології, студенти вищих навчальних закладів і всі зацікавлені.

Найбільшої уваги заслуговують доповіді протоієрея Андрія Ткачова та Ірини Медведєвої. Отець Андрій нагадав присутнім про основні обов'язки християнина, якими є не аскетизм, не святість і навіть не пошук якоїсь особливої благодаті, а насамперед служіння іншим людям, яке може виявлятися хоча б у тому, щоб принести з аптеки ліки хворій сусідці. «Християнство - це не якісь видатні подвиги благочестя й багатогодинні молитви, а насамперед щоденні маленькі добрі справи, гарне виконання своїх робочих обов'язків, доброта, готовність допомогти, відкритість для спілкування», - наголосив священик. Він також торкнувся теми викладання християнської етики у школах, підкреслюючи, що священики поки що, на жаль, не готові йти з проповіддю у школи.

Крім того, отець Андрій досить багато говорив про необхідність особистої віри в Христа, виявом якої є любов до Євхаристії та богослужіння. «Неправильно, коли християнин тільки те й робить, що читає святих отців чи Псалтир. Християни повинні брати повноцінну участь у сучасних культурних процесах, читати різноманітну художню літературу, історичні та філософські твори, не кажучи вже про періодичну пресу, телебачення та Інтернет. А хіба можна бути справжнім християнином, не слухаючи шедеври світової музики? Ні. Більше того, без вивчення загальнолюдського культурного спадку ні таїнства, ні молитви, ні богослужіння не зможуть виховати людину гідною свого покликання у світі», - так закінчив свій виступ протоієрей Андрій Ткачов.

Ірина Медведєва, директор Інституту демографічної безпеки Росії, почала свою доповідь із досить актуального питання наявності в суспільстві анонімних православних віруючих: «Проблема анонімних християн полягає в тому, що в душі вони вірять у Бога, живуть за євангельськими принципами, але не ходять до Церкви і на запитання „Чи вірите ви в Бога?" відповідають негативно. Ми повинні допомогти таким людям стати християнами не лише в душі, а й у житті».

Доповідачка говорила також про ті негативні впливи, які мають сучасні засоби масової інформації на молодь, акцентуючи увагу на трансляції молодіжних серіалів і популяризації молодіжної музики - беззмістовної, аморальної і в цілому дуже шкідливої.

Психолог у доповіді поділилася з колегами важливим фаховим досвідом: «Мені доводилося бути в Непалі, де педагогами працюють багато випускників Московського університету дружби народів імені Патріса Лумумби, і я бачила, як добре там виховують дітей. Саме таке виховання і потрібно вважати християнським. Діти в Непалі змалечку вчаться допомагати батькам, бути з ними ввічливими, привітними, в усьому їх слухатися та не робити й кроку без батьківського дозволу чи поради. І це не гра на публіку - непальські діти щирі у своїй поведінці, вони справді дуже люблять і поважають своїх батьків».

Численна аудиторія ставила доповідачам запитання, було багато охочих висловитися. Модерував форум священик Геннадій Батенко.

Іван Верстюк, Київ