УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 96 відвідувачів

Теги
Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП конфлікти Президент Віктор Ющенко краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат церква та політика Ющенко автокефалія Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква церква і суспільство Церква і медицина шляхи єднання українська християнська культура вибори молодь УГКЦ монастирі та храми України секти церковна журналістика Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя іконопис постать у Церкві Священний Синод УПЦ Католицька Церква Патріарх Алексій II Голодомор Археологія та реставрація педагогіка діаспора забобони Церква і політика розкол в Україні Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


Напередодні Актового дня Київських духовних шкіл колектив «Православія в Україні» побував в гостях у студентів КДАіС

  07 листопада 2008З нагоди Дня пам'яті преподобного Нестора Літописця - Актового дня Київських духовних шкіл, колектив редакції «Православія в Україні» радо приймали в своїх стінах викладачі та студенти КДАіС.

Переступивши поріг навчального закладу, наша журналістська братія опинилася в доволі затишному приміщенні, яке більше нагадувало доглянуту елітну школу. В усьому відчувалася тепла родинна атмосфера - і в заспокійливому кольорі стін, і численності ікон. З їдальні, що на першому поверсі, на всю будівлю поширювався запах смачної, як удома, їжї.

Що найбільше впало в око, так це самі семінаристи - в довгих чорних підрясниках вони справляли надзвичайне враження - щось споріднене із благоговінням. ...Ось черга під аудиторією, де відбувається залік з літургіки - перший у навчальному житті семінаристів. Вони - сумлінні та старанні, з легким відбитком хвилювання на обличчі. Можливо, тому, що лише першокурсники, точніше, першокласники, бо в семінарії навчальний процес розбивається на класи.

Утім, заліки та іспити, особливо в першокурсників, напевно, схожі всюди - страшенне хвилювання й бажання виплеснути на викладача всю інформацію, що вмістилася в голові. Проте предмет розмови викладача із студентом тут стосується не якої-небудь макроекономіки, а поняття про храм та чин його освячення, символічності вбрання священика чи правильного розташування ікон на іконостасі.

Проректор з навчальної роботи архімандрит Климент (Вечеря), який на деякий час став нашим екскурсоводом, розповів, що семінарія є особливим навчальним закладом, тому умови вступу до неї досить суворі та принципові. Навчатися можуть лише чоловіки та хлопці, які прагнуть стати неодмінно священнослужителями, а не просто підвищити рівень своїх богословських знань. Для вступу до семінарії необхідна рекомендація від священика, який засвідчує, що абітурієнт був парафіянином храму та сумлінно виконував церковний послух. Разом із моральним критерієм беруть до уваги і інтелектуальний потенціал абітурієнтів.

Як кажуть студенти, конкурс на вступ до закладу великий. І якщо вдається-таки вступити, то найбільші труднощі - ще попереду. Тепер очікує суворий розклад, підготовка до занять, послухи. Саме завдяки «трудовому десанту» в семінаристів розвиваються найбільші християнські чесноти - смиренність і працьовитість (так запевняють викладачі й намагаються переконати себе студенти). Семінарист Дмитро з третього класу каже, що найважче тут - втиснути себе в суворі рамки духовного закладу після «досемінарського» сумбуру.

Багато хто з семінаристів паралельно навчається у світських вузах, і часто не лише, щоб отримати «про всяк випадок» іншу професію, а щоб бути максимально освіченою людиною і в майбутньому зуміти знайти правильний підхід до людини з будь-яким статусом та освітою. Проте, кажуть вони, «Царство Небесне» - насамперед, а інше, вірять, з'явиться саме собою.

Хоча й кажуть, що не самим лише хлібом живе людина, однак і харчування є одним із питань «насущних». Тому ми зокрема завітали й до семінарської їдальні, де зовсім випадково (чи невипадково - добрим піклуванням господарів) виявився «зайвий» накритий стіл - якраз для гостей. І тут розвіявся один із найстаріших міфів про завжди голодних семінаристів - харчування просто відмінне! До речі, в трапезній стало очевидним, наскільки журналістам ще далеко до дисциплінованості вихованців КДС. Поки ми поволі доїдали суп, студенти, молодечо попрацювавши ложками, вже відспівали подячну молитву.

...Вдивляючись у ці юні обличчя, бачиш абсолютний спокій. У семінаристів, на відміну від багатьох їхніх однолітків, є тверда, свідома позиція. Це підтримує. Це загартовує. Це, напевно, дозволить їм пережити все, що визначено Богом. Попри тяготи навчання й послухів, обмеження й нерідкі конфлікти з батьками та друзями через обраний шлях служіння Господу, семінаристи залишаються стійкими й упевненими у вірності свого способу життя. До того ж, велике значення має благодатне перебування в Києво-Печерській Лаврі.

Юлія Кононенко

 

Від редакції

Наш портал розміщує чимало інформації про Київські духовні школи, про реформи, що там відбуваються, про досягнення, успіхи, та - як результат успіхів і досягнень - нагороди викладачів і студентів КДАіС. Тому таким важливим було особисте знайомство та спілкування з «учащими и учащимися». Важливо було відчути їхнє буття зсередини, побачити, чим вони живуть, запитати, що їх хвилює, аби потім у новинних повідомленнях та статтях не сприймати абстрактно посади та прізвища, а вкладати в друковані рядки частинку теплих спогадів.

Висловлюємо вдячність владиці ректору - архієпископу Бориспільському Антонію - за благословення відвідати Київські Духовні Академію та Семінарію; проректорові з навчальної роботи архімандриту Клименту (Вечері) - за гостинність, турботу та теплу, дружню бесіду, а також викладачам: архімандритові Нестору (Соменку), протоієрею Владиславу (Добридень), священикові Костянтину (Пилипчуку), Віктору Михайловичу Чернишову - за цікаву  розмову та корисну інформацію.

 

Незабаром читайте матеріали, присвячені Київським духовним школам:

«Так мало знаємо про них... Або Спроба написання портрету сучасного семінариста»

Роздуми архімандрита Нестора (Соменка) про Київські духовні школи

Фоторепортаж з КДАіС

А також - у рамках рубрики «В гостях у редакції» - бесіду з викладачами та студентами Київських духовних шкіл.

 

 

 

Автор: Юлия Кононенко