УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і суспільство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 120 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


СБУ розсекретила карні справи проти репресованих священиків

  21 лютого 200819 лютого Служба безпеки України передала до УПЦ КП копії розсекречених матеріалів архівних кримінальних справ проти реабілітованих священиків Української автокефальної православної церкви, ліквідованої радянською владою в 1930-х роках.

Передача матеріалів кримінальних справ відбулася за дорученням Президента Віктора Ющенка.

«Служба безпеки України розшукала в архіві та оприлюднить копії матеріалів 10 справ на репресованих служителів культу. Практично в усіх архівних матеріалах реабілітованих священиків, які служили в діючих у 20-40 роки українських традиційних церквах, відсутні дані щодо їхніх родичів, які мають право одержати відповідні документи. Тому розсекречені архівні матеріали передано УПЦ КП, яка вважає себе спадкоємицею автокефальної традиції», - зазначає у своєму повідомленні СБУ.

Також оприлюднено матеріали про звільнення з посади предстоятеля УАПЦ  у 1927 році та про розстріл у 1938 році першого голови церкви митрополита Василія Липківського.

СБУ розсекретила унікальні документи щодо засудженого у 1926 році архієпископа Харківського та Слобожанского УАПЦ Олександра Ярещенка.

СБУ також активізувала заходи щодо пошуку документів відносно УАПЦ, а також Автономної Української православної церкви, Всеукраїнського союзу релігійних громад православної автокефальної синодальної церкви.