УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і суспільство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 103 відвідувачів

Теги
Церква і медицина Церква і політика шляхи єднання Священний Синод УПЦ церква і суспільство комуністи та Церква автокефалія краєзнавство педагогіка іконопис забобони УПЦ КП Доброчинність Києво-Печерська Лавра постать у Церкві Вселенський Патріархат Католицька Церква милосердя церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко вибори Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора Мазепа Церква і влада УГКЦ конфлікти секти Археологія та реставрація Ющенко Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України молодь українська християнська культура церква та політика розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА. На розгляд Верховної Ради подано законопроект про надання права на оплачувану відпустку студентам духовних навчальних закладів із заочною формою навчання

  09 June 2008Народний депутат України, перший заступник голови Християнсько-Демократичного Союзу Володимир Марущенко подав пропозиції до проекту Трудового кодексу України (реєстр. № 1108 від 04.12.07), що мають на меті поширити право на відпустку у зв'язку з навчанням у вищих навчальних закладах і на студентів духовних навчальних закладів із заочною формою навчання.

Передбачається, що у випадку ухвалення поданих пропозицій, студенти духовних навчальних закладів із заочною формою навчання матимуть право на додаткову оплачувану відпустку на період настановних занять, складання заліків та іспитів (на першому і другому курсах - до 30 днів, на третьому курсі і наступних - до 40 днів), на період складання випускних іспитів (30 днів) та на період підготовки та захисту дипломного проекту (два місяці).

За даними Державного комітету України у справах національностей та релігій, на сьогодні в Україні нараховується близько 9010 студентів духовних навчальних закладів із заочною формою навчання. Водночас, як зазначається у поданні В. Марущенка на адресу голови Комітету з питань соціальної політики та праці В. Хари, такі студенти, на відміну від інших, згідно із чинним Кодексом законів про працю, не мають права на додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням, що створює штучні проблеми для поєднання роботи із навчанням та є дискримінацію по відношенню до них. В подальшому випускники духовних навчальних закладів звершують суспільну значиму діяльність.

Враховуючи це, а також виходячи з необхідності дотримання соціальної справедливості та всебічного забезпечення рівності прав громадян незалежно від їх ставлення до релігії, народний депутат пропонує парламентському комітету врахувати подану ним поправку при підготовці проекту Трудового кодексу України до другого читання.

Нагадаємо, що нині діючий законопроект був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 20 травня 2008 року.

Відділ зовнішніх зв'язків Християнсько-Демократичного Союзу