УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і суспільство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 55 відвідувачів

Теги
1020-річчя Хрещення Русі педагогіка Голодомор Патріарх Алексій II Церква і влада автокефалія УГКЦ Католицька Церква секти молодь конфлікти краєзнавство українська християнська культура комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко церква та політика УПЦ КП Мазепа вибори Археологія та реставрація Доброчинність монастирі та храми України Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання Священний Синод УПЦ Церква і медицина Вселенський Патріархат церква і суспільство розкол в Україні Церква і політика постать у Церкві діаспора іконопис Ющенко забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Вводиться у обіг пам’ятна монета «Хрещення Київської Русі»

  16 July 2008Прес-служба Національного банку України повідомляє, що Національний банк України вводить в обіг 17 липня 2008 року пам'ятну монету номіналом 100 гривень «Хрещення Київської Русі», випущену з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі, яке започаткувало утвердження християнства як державної релігії.

Монету виготовлено зі срібла 999 проби, якість - «спеціальний анциркулейтед», маса в чистоті - 1000,0 г, діаметр - 100,0 мм, тираж - до 800 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, по колу на тлі стилізованого орнаменту - написи: Національний Банк України (угорі) сто гривень (унизу), між ними - рік карбування монети - 2008 (праворуч), позначення металу та його проби - Ag 999, маса в чистоті - 1000, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монети у колі, утвореному зі стилізованих променів, розміщено хрест і написи півколом: православ'я (угорі) із Києва по всій Русі (унизу).

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою розміщено напис 988/рік, угорі півколом напис - Хрещення Київської Русі.

Художник - Святослав Іваненко. Скульптори - Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета номіналом 100 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Прес-служба Національного Банку України