УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і суспільство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 128 відвідувачів

Теги
шляхи єднання церква та політика церква і суспільство милосердя Предстоятелі Помісних Церков секти забобони краєзнавство Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація педагогіка розкол в Україні діаспора автокефалія УПЦ КП молодь Доброчинність Церква і політика постать у Церкві Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II іконопис Вселенський Патріархат вибори монастирі та храми України українська християнська культура Ющенко церковна журналістика Президент Віктор Ющенко Мазепа Києво-Печерська Лавра Церква і медицина УГКЦ Голодомор конфлікти комуністи та Церква Священний Синод УПЦ Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Вводиться у обіг пам’ятна монета «Хрещення Київської Русі»

  16 July 2008Прес-служба Національного банку України повідомляє, що Національний банк України вводить в обіг 17 липня 2008 року пам'ятну монету номіналом 100 гривень «Хрещення Київської Русі», випущену з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі, яке започаткувало утвердження християнства як державної релігії.

Монету виготовлено зі срібла 999 проби, якість - «спеціальний анциркулейтед», маса в чистоті - 1000,0 г, діаметр - 100,0 мм, тираж - до 800 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, по колу на тлі стилізованого орнаменту - написи: Національний Банк України (угорі) сто гривень (унизу), між ними - рік карбування монети - 2008 (праворуч), позначення металу та його проби - Ag 999, маса в чистоті - 1000, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монети у колі, утвореному зі стилізованих променів, розміщено хрест і написи півколом: православ'я (угорі) із Києва по всій Русі (унизу).

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою розміщено напис 988/рік, угорі півколом напис - Хрещення Київської Русі.

Художник - Святослав Іваненко. Скульптори - Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета номіналом 100 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Прес-служба Національного Банку України