УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і суспільство  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 146 відвідувачів

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну вибори Католицька Церква Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада церква і суспільство розкол в Україні Археологія та реставрація Церква і медицина Церква і політика діаспора іконопис комуністи та Церква конфлікти Голодомор секти УГКЦ Вселенський Патріархат педагогіка милосердя українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ Ющенко церковна журналістика автокефалія Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II забобони постать у Церкві молодь Доброчинність УПЦ КП Мазепа монастирі та храми України церква та політика краєзнавство шляхи єднання






Рейтинг@Mail.ru






КИЇВ. Вводиться у обіг пам’ятна монета «Хрещення Київської Русі»

  16 July 2008



Прес-служба Національного банку України повідомляє, що Національний банк України вводить в обіг 17 липня 2008 року пам'ятну монету номіналом 100 гривень «Хрещення Київської Русі», випущену з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі, яке започаткувало утвердження християнства як державної релігії.

Монету виготовлено зі срібла 999 проби, якість - «спеціальний анциркулейтед», маса в чистоті - 1000,0 г, діаметр - 100,0 мм, тираж - до 800 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, по колу на тлі стилізованого орнаменту - написи: Національний Банк України (угорі) сто гривень (унизу), між ними - рік карбування монети - 2008 (праворуч), позначення металу та його проби - Ag 999, маса в чистоті - 1000, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монети у колі, утвореному зі стилізованих променів, розміщено хрест і написи півколом: православ'я (угорі) із Києва по всій Русі (унизу).

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою розміщено напис 988/рік, угорі півколом напис - Хрещення Київської Русі.

Художник - Святослав Іваненко. Скульптори - Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета номіналом 100 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Прес-служба Національного Банку України