УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і суспільство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 291 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України педагогіка Мазепа українська християнська культура діаспора шляхи єднання Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя забобони комуністи та Церква Церква і влада Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор Києво-Печерська Лавра Доброчинність постать у Церкві краєзнавство Церква і політика Археологія та реставрація Ющенко іконопис УПЦ КП молодь Патріарх Алексій II церква і суспільство церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат автокефалія вибори 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква конфлікти секти УГКЦ розкол в Україні церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У столичному Будинку вчителя відбулася Національна конференція щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення

  10 December 2008Спинити епідемію куріння в Україні - таку мету поставили собі учасники Національної конференції щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров'я населення. Вона відкрилася в понеділок, 8 грудня, в київському Будинку вчителя.

Організаторами форуму виступили: українське бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерство охорони здоров'я України та громадська організація „Рух добровольців „Простір свободи".

Немає потреби говорити про нагальність подібного заходу. Сьогодні в Україні палять 15,5 мільйонів людей: дві третини чоловіків та кожна п'ята жінка. За поширеністю куріння наша країна посідає сьоме місце в світі. Тому важко переоцінити масштаби згубного впливу тютюнопаління на здоров'я українців.

Зважаючи на серйозність проблеми, серед учасників конференції можна було побачити високих українських посадовців, громадських діячів та представників міжнародних організацій.

Вітальне слово Президента України до учасників виголосив Олександр Биструшкін, керівник Головної служби гуманітарної політики секретаріату Президента. «Паління є злом, яке завдає непоправної шкоди нашому суспільству. Залежність від тютюну забирає в Україні понад 100 тисяч життів щороку», - йдеться в документі глави держави.       

Міністр охорони здоров'я Василь Князевич представив присутнім Державну цільову соціальну програму зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров'я населення на 2008-2012 роки, яку було ухвалено КМУ 4 червня 2008 року. Вона, зокрема, передбачає ознайомлення медичних працівників із методиками лікування тютюнової залежності (в Україні такої допомоги потребують близько 1 мільйона курців), підготовку свідомих медичних кадрів для боротьби з курінням (зараз 60% українських медиків палять), створення спеціалізованих кабінетів у лікарнях, інформування населення про небезпеку тютюну та тютюнового диму для здоров'я, шкідливі економічні та екологічні наслідки паління. Передбачено різноманітні освітні заходи - впровадження в навчальні програми спеціального предмету, підготовка та перепідготовка вчителів та викладачів; заплановано повністю заборонити рекламу тютюнових виробів, щорічно підвищувати ставки акцизного збору на тютюн з метою зростання його ціни та ліквідувати незаконну торгівлю цигарками та інші.

Анна-Марія Перучич, співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я, презентувала 6 конкретних стратегій боротьби з тютюновою епідемією, розроблені ВООЗ. Вони передбачають моніторинг споживання тютюну, захист людей від тютюнового диму, допомогу тим, хто хоче кинути курити, попередження про небезпеку тютюнопаління, заборону реклами, стимулювання продажів та спонсорства тютюнових виробів та збільшення податків на тютюнові вироби.

У багатьох доповідях лунала стурбованість наслідками тютюнової епідемії та легковажним ставлення до цієї проблеми в Україні. Небагато хто знає, що куріння забирає з життя більше людей, аніж війни та хвороби. У XX столітті від паління цигарок померло 100 мільйонів людей, а у XXI столітті ця цифра, за прогнозами, складе понад 1 мільярд.

Майже всі доповідачі не лише говорили про шкідливість паління, а й заявляли про те, що ні вони, ні члени їх сімей не курять. Посадовці ділилися занепокоєнням про те, що багато українських публічних осіб дозволяють собі привселюдно палити, до того ж у заборонених законом місцях.  

У фойє конференц-зали працювала виставка "наочних" доказів шкідливості паління та соціальної антитютюнової реклами. Оглянувши представлені експонати уражених органів та наслідків паління, чітко розумієш, чому курці живуть у середньому на 15 років менше ніж, ті, хто не палить.    

Після перерви робота конференції тривала в секціях. Учасники зібрання обговорювали економічні аспекти контролю над тютюном, інформаційні та освітні заходи у боротьбі з тютюнопалінням, шляхи удосконалення нормативно-правової бази контролю над тютюном, питання захисту від тютюнового диму та лікування тютюнової залежності.

9 грудня конференція продовжила свою роботу, було підбито підсумки та прийнято заключну резолюцію.   

Нагадаємо, що у 2005 році Верховна Рада України ухвалила закон „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Згідно з ним в Україні забороняється куріння тютюнових виробів на робочому місці та в громадських місцях, порушення цієї норми тягне за собою попередження або штраф у розмірі від 1 до 7 неоподаткованих мінімумів.

Олег Карпенко 

Автор: Олег Карпенко