УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 160 відвідувачів

Теги
постать у Церкві церква та політика краєзнавство церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка Ющенко молодь милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП розкол в Україні Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора монастирі та храми України Священний Синод УПЦ Церква і медицина автокефалія комуністи та Церква забобони Церква і влада Мазепа Католицька Церква УГКЦ українська християнська культура Президент Віктор Ющенко Церква і політика Голодомор секти церква і суспільство іконопис Києво-Печерська Лавра шляхи єднання конфлікти Вселенський Патріархат Доброчинність вибори Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


10 квітня 1915 року помер український вчений-етнограф, письменник Володимир ШухевичХто думав про науку, той любить її, а хто й любить, той ніколи не перестає учитись
Григорій Сковорода

 

Цього дня 1915 року пішов з життя Володимир Шухевич - видатний український етнограф, фольклорист, письменник, педагог, культурно-освітній і громадський діяч, дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Володимир Шухевич відомий як дослідник культури і побуту гуцулів.

Володимир Шухевич народився в сім'ї священика на Прикарпатті. Його батько славився як добрий проповідник і письменник. У родині панувала рідна мова й зберігалися українські традиції. Все це мало важливе значення у формуванні світогляду Володимира.

В. Шухевич закінчив Львівський університет та учителював у Львові. Працюючи на педагогічній ниві, Володимир зрозумів потребу видання для дітей та учителів журналів рідною мовою. Тому він заснував і редагував дитячий журнал «Дзвінок», періодичний часопис «Учитель», в яких друкував твори українських письменників, педагогічні статті, також він видавав дитячі книжки і читанки.

Володимир Шухевич належав до тих небагатьох громадських діячів, які брали активну участь у різних українських громадських організаціях кінця XІX століття. Він співпрацював з часописами «Зоря», «Діло», «Руська читанка», також активно працював у громадських установах: «Просвіта», «Українське Педагогічне Товариство», «Руська Бесіда», «Боян», у Музичному товаристві імені Лисенка.

З юних літ Володимир Шухевич бував на Гуцульщині, де збирав етнографічні матеріали і мистецькі предмети домашнього промислу, для підготовки етнографічної праці. Він полюбив цей мальовничий край, його жителів і так захопився тутешнім побутом, оригінальним мистецтвом і фольклором, і з головою поринув у вивчення його духовної і матеріальної культури.

На основі власних багаторічних спостережень та зібраної інформації він опублікував 5-томну працю «Гуцульщина», що принесла славу талановитому етнографу і не втратила свого наукового значення до сих пір. Хоч праці Шухевича носили фактологічно-описовий характер, але це була подвижницька робота, плід понад 20-літнього збирання етнографічних матеріалів. «Гуцульщина» - як визнавав автор - «се наслідок моєї більше як 20-літньої праці, в ній подано усе те, що я сам бачив, чув, зібрав або списав».