УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 152 відвідувачів

Теги
церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор українська християнська культура Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина УПЦ КП комуністи та Церква шляхи єднання Церква і політика Вселенський Патріархат забобони Церква і влада Патріарх Алексій II церква і суспільство Доброчинність вибори церква та політика Ющенко Католицька Церква Мазепа конфлікти монастирі та храми України постать у Церкві молодь розкол в Україні іконопис автокефалія діаспора педагогіка милосердя краєзнавство Президент Віктор Ющенко секти Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


28 липня Православна Церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного великого князя Володимира"Поминайте наставників ваших, які відкрили вам тайни віри"

Апостол Павло

„Хвалить похвальними голосами Римська земля Петра і Павла, від яких увірували в Ісуса Христа, Сина Божого; Азія і Ефес і Патм - Івана Богослова; Індія - Фому; Єгипет - Марка. Всі землі, і міста, і люди шанують і прославляють свого вчителя, що навчив їх православної віри.

Похвалимо ж і ми, по силі нашій, учителя нашого і наставника, що сотворив великі і дивні діла, великого кагана землі нашої - Володимира, внука старого Ігоря, сина ж славного Святослава, що в часи, коли владарювали, мужністю і хоробрістю прославилися в багатьох країнах, а перемоги їхні і силу згадують донині і славлять. Не в убогій-бо й невідомій землі владарювали, а в Руській, яку знають і до якої прислухаються по всіх чотирьох кінцях землі". (проповідник і перший Київський Митрополит-русич Іларіон „Слові про Закон і Благодать").

Євангеліє Христове було проповідане в наших землях святим апостолом Андрієм ще в першому столітті нової ери, але державною релігією християнство стало лише в Х столітті, за святого князя Володимира. Внук святої рівноапостольної княгині Ольги, був вихований своїм батьком Святославом в язичницькій вірі. Будучи ревним про­тивником Христа, ідолопоклонником, довгий час Володимир був духовним сліпцем, який не бачив істини Христової. Тому Господь послав йому сліпоту тілесну. Темрява розкрила йому духовні очі, щоб він побачив Світло Христове.

Саме Благодать Божа переродила Володимира. Київську Русь, що кланялася могиль­ним богам, він зробив християнською. В одному із своїх послань апостол Павло написав такі слова Христа Спаси­теля: "Сила Моя в немочі виявляється". Невипадково Православна Церква часто порівнює князя Володимира з апостолом Павлом. До прийняття християнства і Павло, і Володимир були грішниками. Савл був серед убивць християн, а Володимир - великим сластолюбцем. Благодать Божа переродила їх: вона чорне зробила білим як сніг, а грішне - святим.

Святий князь Володимир не тільки спас свою душу, але і народ свій привів до Христа. Апостол Павло бачив Христа, коли Він явився йому на дорозі до Дамаска, а князь Володимир не бачив нашого Спасителя, тому Господь залучив його до блаженних. Адже Він сказав: "Блаженні ті, що не бачили Мене і увірували".

Там, де йде боротьба між добром і злом; там, де виру­ють пристрасті, де християнство стикається з язичництвом; там, де боротьба стає трагічною і страш­­ною, - Господь завжди посилає людину муж­ню, яка приводить свій народ до Бога. Такою муж­ньою людиною був святий великий князь Володи­мир. Його подвиг свята Церква порівнює з трудами апос­толів, з цієї причини називає його рівноапостольним.

Апостол Павло в одному із своїх послань гово­рить: "Поминайте наставників ваших, які відкрили вам тайни віри". І ось сьогодні ми згадуємо святого великого князя Володимира - духовного провідника і наставника, хрестителя народу Руси-України, видатного державотворця, який розширив і зміцнив Київську Державу, ввів її до сім'ї європейських народів, збагатив її  матеріально і духовно.