УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 244 відвідувачів

Теги
Доброчинність вибори розкол в Україні Католицька Церква Археологія та реставрація забобони педагогіка автокефалія церква та політика монастирі та храми України Патріарх Алексій II конфлікти шляхи єднання Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Мазепа постать у Церкві діаспора Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство УГКЦ церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі молодь іконопис Церква і медицина секти Вселенський Патріархат церква і суспільство комуністи та Церква українська християнська культура милосердя УПЦ КП Ющенко Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


16 жовтня 1935 року помер ботанік, директор Ботанічного саду Київського університету Фомін Олександр ВасильовичЧисту, умиротворену радість дає завжди спілкування з природою.
Микола Пєстов

Ботанічний сад є невід'ємною частиною міста Києва, його справжньою зеленою перлиною. Працею декількох поколінь ботаніків у Ботанічному саду зібрано унікальну колекцію рослин різного географічного походження. У 1914-1935 роках директором Ботанічного саду був О.В. Фомін.

На той час Олександр Васильович був уже відомим ботаніком і мав досвід організації Тифліського ботанічного саду. Його запросили до університету святого Володимира на посаду ординарного професора кафедри морфології та систематики рослин, де він читав загальну ботаніку, систематику і географію рослин. Олександр Фомін створив школу ботаніків Київського університету, ядром якої були майбутні видатні ботаніки. З великою енергією він взявся за реконструкцію саду, поповнення його колекцій, особливо оранжерейних рослин, розширення і збагачення гербарію.

Наукова діяльність Фоміна пов'язана в першу чергу з дослідженнями папоротеподібних і голонасінних Кавказу, Сибіру, Далекого Сходу й України. Саме він став ініціатором підготовки «Флори УРСР» і автором першого тому цієї книги.

Також значну роль Фомін відіграв у розвитку української ботаніки у переломні моменти історії держави. Так, у 1918 році створюється Українська академія наук (УАН), пізніше її реорганізовують у Всеукраїнську академію наук України (ВУАН), пізніше - Академію наук УРСР. У 1921 році Фоміна обирають дійсним членом ВУАН, і Національний ботанічний музей-кабінет та Гербарій передаються під його керівництво. 1922 року створюється науково-дослідна кафедра ботаніки Управління наукових установ Народного комісаріату освіти УРСР, завідувачем якої призначають Фоміна. Базою кафедри призначається університетський ботанічний сад. Саме в цей час Київський університет було реорганізовано в Київський інститут народної освіти. Таким чином, у 1922 році Фомін очолює всі науково-дослідні ботанічні підрозділи, як університетські, так і академічні, й очолює ботанічну науку. У 1923 році Фомін заснував журнал «Вісник Київського ботанічного саду», який став вельми популярним серед широких ботанічних кіл і видається й нині.

Ботанічний сад університету завжди був предметом його особливої турботи. Олександр Васильович віддавав роботі в ньому весь свій вільний час, приділяючи значну увагу поповненню колекцій оранжерейних рослин. Ботанічним садом він опікувався до кінця життя, яке обірвалось 16 листопада 1935 року. Після смерті Олександра Васильовича Фоміна, за видатний внесок у розвиток науки та титанічну організаторську діяльність Ботанічний сад Київського університету названо його іменем.