УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 256 відвідувачів

Теги
Мазепа монастирі та храми України УГКЦ Голодомор Католицька Церква Президент Віктор Ющенко вибори Церква і медицина іконопис шляхи єднання постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат комуністи та Церква забобони Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація церковна журналістика українська християнська культура Церква і політика секти милосердя УПЦ КП конфлікти краєзнавство педагогіка Ющенко діаспора автокефалія Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков церква та політика молодь Церква і влада розкол в Україні


Рейтинг@Mail.ru


17 листопада 1976 року - помер український вчений-геолог Клюшников Михайло МиколайовичНатхнення народжується тільки від праці.

Петро Чайковський

 

Він був геологом за покликанням, якого Господь нагородив жагою до пошуку. Своє життя він не уявляв без геології. Мова піде про Михайла Миколайовича Клюшника, річницю з дня смерті якого згадуємо сьогодні.

Михайло Клюшников закінчив геолого-географічний факультет Київського Інституту народної освіти (нині Київський державний університет ім. Т.Шевченка). Для вдосконалення знань у галузі геології впродовж трьох років навчався на Вищих інженерних курсах (БІК). Трудову діяльність Михайло Миколайович розпочав у системі Українського геологічного управління рядовим геологом, де працював упродовж 1932-1939 років. Він займався геологічною зйомкою, пошуком і розвідкою таких неметалевих корисних копалин, як вогнетривкі глини, буре вугілля, каоліни, дипасові кварцити.

Починаючи з 1939 року Михайло Клюшников працював науковим співробітником, а потім завідувачем відділу мезокайнозою в Інституті геологічних наук АН УРСР.

У період тимчасової окупації України фашистами Михайло Миколайович працював головним геологом Геологічного управління Наркомчормету СРСР. Він розвідував поклади марганцевих руд, бокситів і флюсових вапняків на Уралі.

1945 року Михайло Клюшников повернувся до Києва. Він очолив відділ стратиграфії і літології мезокайнозою в Інституті геологічних наук АН УРСР та кафедру історичної геології в Київському університеті, якою керував майже 30 років. З цього часу учений зосередив основну увагу на вивченні нижньотретинних відкладів та їх стратифікації за фауною молюсків.

У 1952 році Клюшников захистив докторську дисертацію «Нижнетретичные отложения платформенной части Украинской ССР», а наступного року йому присвоїли звання професора.

Науковий доробок Клюшникова містить близько 60 наукових статей і монографій.

З 1955 року і до кінця життя Михайло Миколайович працював завідувачем кафедри геології Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Однак у той же час він не втрачав і живих зв'язків із геологічною практикою, продовжуючи очолювати палеогенову секцію Українського регіонального міжвідомчого стратиграфічного комітету (УРМСК) з дня її заснування.

Блискучий педагог і вчений, Михайло Миколайович постійно піклувався про підготовку наукових кадрів. Він підготував багато вчених, які стали кандидатами, докторами, доцентами і професорами. У співавторстві з О. М. Онищенком Клюшников видав навчальний посібник для студентів геологічних і географічних факультетів «Історична геологія».

Михайло був щасливий виконуючи свою роботу і приносячи користь людям.