УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 911 відвідувачів

Теги
Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат УПЦ КП постать у Церкві Патріарх Алексій II Доброчинність українська християнська культура вибори Києво-Печерська Лавра забобони секти церква та політика шляхи єднання краєзнавство Церква і медицина розкол в Україні діаспора педагогіка іконопис Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко Президент Віктор Ющенко Церква і влада Мазепа молодь комуністи та Церква монастирі та храми України автокефалія Священний Синод УПЦ Церква і політика Католицька Церква конфлікти Голодомор милосердя церковна журналістика УГКЦ церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


20 листопада 1971 року – помер співак і викладач Микиша Михайло ВенедиктовичВиховувати голос, виховувати вміння співати треба з любов'ю, з умінням та знанням.

Михало Микиша

Кожна людина повинна працювати над собою і розвивати таланти, якими наділив її Господь. Саме кропітка праця - це шлях досягнення успіху та визнання. І сьогодні мова піде про людину, яка працювала над собою і, найголовніше, навчала інших. Саме цими якостями володів Михайло Венедиктович Микиша - видатний співак та педагог.

Михайло Микиша походив з Полтавщини. Ця благодатна земля подарувала нашому народові багато талановитих митців. Українська пісня з дитинства запала в душу Михайлові. У 1905 році він поступив на навчання в Київську музично-драматичну школу імені М. В. Лисенка.
Микиша був улюбленим учнем знаменитого Олександра Пилиповича Мишуги. Ця людина відіграла значну роль у житті Михайла Венедиктовича. Мишуга був сподвижником Миколи Лисенка, другом великого Івана Франка і прикладом для наслідування для підростаючого покоління. Всесвітньовідомий український співак Мишуга був зразком артиста, що сполучає у своїй діяльності служіння мистецтву з глибоким демократизмом та вірністю своєму народові. Ці риси він передав і Михайлові Микиші, одному з блискучих майстрів оперного театру радянської доби. Починаючи з 1914 року, впродовж життя, Михайло Венедиктович був солістом оперних театрів Києва, Москви, Харкова.

Свій викладацький шлях Михайло Венедиктович розпочав у 1937 році, викладаючи у Харківській, а з 1944 - у Київській консерваторіях. Приділяючи належну увагу основним принципам виховання голосу співака, Михайло Микиша особливо настійливо підкреслював значення вокально-художньої мови, відводячи велике місце слову та його органічному зв'язку з музикою. Він з пильною увагою розглядав такі питання, як гармонійне взаємовідношення між внутрішнім розвитком співака (техніка переживання) і зовнішнім (фізіотехніка), художній спів і акторська майстерність, ритм і темп, розподіл уваги, вокально-творчий спокій, темперамент тощо. Як відомо, не всі навіть добрі викладачі співу спиняються у своїй практичній роботі на цих першорядного значення проблемах.

Михайло Венедиктович виховав значну плеяду українських співаків і його добрі справи будуть жити в серцях вдячних нащадків.