УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 101 відвідувачів

Теги
Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко постать у Церкві Священний Синод УПЦ автокефалія церква та політика Мазепа Церква і медицина комуністи та Церква діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ Доброчинність вибори краєзнавство Патріарх Алексій II педагогіка монастирі та храми України секти Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко шляхи єднання Церква і політика УПЦ КП українська християнська культура молодь Вселенський Патріархат Католицька Церква милосердя церква і суспільство розкол в Україні іконопис забобони конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


2 грудня 1884 року народився літературознавець, мистецтвознавець, театральний діяч Олександр Іванович Білецький.Насіння всіх наук ховаються всередині людини, тут приховане їхнє джерело
Григорій Сковорода

Відомий літературознавець, драматург, театральний діяч Олександр Іванович народився 2 грудня 1884 року поблизу Казані. Але невдовзі разом з батьками переїхав до Харкова, де закінчив гімназію, а згодом навчався на історико-філологічному факультеті Харківського університету. Ще в студентські роки Білецький заявляє про себе як про серйозного дослідника в галузі філології. Після закінчення університету він працював в університеті викладачем. А у 1931 році став директор Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка АН УРСР і водночас професор Київського університету.

Друкуватися Олександр Іванович Білецький почав з 1909 року. Значна частина досліджень Білецького присвячена проблемам розвитку давньої і класичної української та російської літератур. У Харкові Олександр Іванович написав ряд праць з історії образотворчого та театрального мистецтва.

О.І. Білецький був обраний до складу художнього комітету Харківського міського театру. Пізніше завідував літературною частиною Харківського героїчного театру. Також Олександр Іванович - один із фундаторів першого в Україні театру для дітей. За його ініціативою у 1922 році в Харкові засновано Театр казки на базі Вищої театральної школи.

Білецький був редактором «Підручної книги з історії всесвітнього театру», до якої підготував передмову «Походження театру і соціальна функція театрального мистецтва» та вступні зауваження до розділів. Багато працює він також як літературознавець.
У 1937 році О. І. Білецькому було присуджено - без захисту дисертації, за сукупністю праць - учений ступінь доктора філологічних наук, у 1939 року він обирається академіком АН УРСР, у 1946р. - членом-кореспондентом АН СРСР і у 1958 - дійсним її членом. Йому присвоєно звання заслуженого діяча науки УРСР.