УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 133 відвідувачів

Теги
секти Церква і влада Києво-Печерська Лавра педагогіка Ющенко забобони Патріарх Алексій II церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність автокефалія церква та політика УПЦ КП милосердя постать у Церкві іконопис Археологія та реставрація діаспора вибори комуністи та Церква українська християнська культура розкол в Україні молодь Мазепа Вселенський Патріархат конфлікти Церква і медицина Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України Церква і політика УГКЦ 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква Голодомор Президент Віктор Ющенко краєзнавство церква і суспільство шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


2 грудня 1884 року народився літературознавець, мистецтвознавець, театральний діяч Олександр Іванович Білецький.Насіння всіх наук ховаються всередині людини, тут приховане їхнє джерело
Григорій Сковорода

Відомий літературознавець, драматург, театральний діяч Олександр Іванович народився 2 грудня 1884 року поблизу Казані. Але невдовзі разом з батьками переїхав до Харкова, де закінчив гімназію, а згодом навчався на історико-філологічному факультеті Харківського університету. Ще в студентські роки Білецький заявляє про себе як про серйозного дослідника в галузі філології. Після закінчення університету він працював в університеті викладачем. А у 1931 році став директор Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка АН УРСР і водночас професор Київського університету.

Друкуватися Олександр Іванович Білецький почав з 1909 року. Значна частина досліджень Білецького присвячена проблемам розвитку давньої і класичної української та російської літератур. У Харкові Олександр Іванович написав ряд праць з історії образотворчого та театрального мистецтва.

О.І. Білецький був обраний до складу художнього комітету Харківського міського театру. Пізніше завідував літературною частиною Харківського героїчного театру. Також Олександр Іванович - один із фундаторів першого в Україні театру для дітей. За його ініціативою у 1922 році в Харкові засновано Театр казки на базі Вищої театральної школи.

Білецький був редактором «Підручної книги з історії всесвітнього театру», до якої підготував передмову «Походження театру і соціальна функція театрального мистецтва» та вступні зауваження до розділів. Багато працює він також як літературознавець.
У 1937 році О. І. Білецькому було присуджено - без захисту дисертації, за сукупністю праць - учений ступінь доктора філологічних наук, у 1939 року він обирається академіком АН УРСР, у 1946р. - членом-кореспондентом АН СРСР і у 1958 - дійсним її членом. Йому присвоєно звання заслуженого діяча науки УРСР.