УКР РУС  


 Головна > Цей день в історії > Цей день в історії  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 69 відвідувачів

Теги
Церква і медицина Ющенко комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Предстоятелі Помісних Церков розкол в Україні Мазепа Голодомор краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква Археологія та реставрація монастирі та храми України шляхи єднання постать у Церкві педагогіка УПЦ КП церква і суспільство церква та політика молодь Священний Синод УПЦ забобони УГКЦ автокефалія церковна журналістика Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра діаспора Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко українська християнська культура Церква і політика конфлікти Вселенський Патріархат вибори секти іконопис милосердя Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


20 грудня 1861 року народився український геолог, палеоеколог, палеонтолог Андрусов Микола ІвановичНаука - це та галузь, де, можливо, більше, ніж у будь-якій іншій галузі людських стосунків, виявляється почуття єдності й братерства, де не існує національності, де вчені усіх країн прагнуть разом до досягнення однієї мети - до пізнання істини
Андрусов Микола Іванович

Усе життя і дослідницька праця М.Андрусова були тісно пов'язані з Чорним морем. Народився він в Одесі та згодом родина переїхала у Черч. Ще навчаючись у гімназії, Микола виявив великі здібності, захоплювався археологією, збирав окам'янілості, яких було багато на околицях Керчі. У гімназії він прочитав перші книги з геології, отож до університету прийшов уже досить підготовленим, маючи запас не лише книжних, а й здобутих у полі геологічних знань.

Цікаві університетські лекції з зоології І.І.Мечникова та заняття в геологічному кабінеті під керівництвом професора І.Ф.Синцова остаточно сформували інтереси юного дослідника в обраній сфері науки. Згодом Новоросійське товариство дослідників природи відряджає Андрусова-студента в літню пору для геологічних досліджень на Керченський півострів. І вже у 1884 році вийшла друком його перша наукова праця «Замітки про геологічні дослідження на околицях міста Керчі».
Курс Новоросійського університету Микола Іванович завершив блискуче. Йому призначили стипендію на дворічну поїздку за кордон для доповнення освіти. Ця поїздка мала для нього велике значення. Так він ознайомився з роботою європейських наукових центрів у Відні, Мюнхені, Загребі.

І після повернення з-за кордону М.Андрусова залишили професорським стипендіатом у Петербурзькому університеті. Та невдовзі він переїжджає в Одесу у зв'язку з обранням його на посаду лаборанта геологічного кабінету. А після захисту у 1890 році у Петербурзькому університеті магістерської дисертації почав викладати як приват-доцент. Того ж року Андрусов брав участь у Чорноморській глибоководній експедиції. Усі важливі наукові результати науковець висвітлив у серії публікацій. Також М.Андрусов був добровільним консультантом керченської міської думи з питань водопостачання. Водогін у м.Єні-Кале, споруджений за його вказівками, було названо його іменем.

Про діло, якому Андрусов присвятив більшу частину свого життя, він писав: «Наука - це та галузь, де, можливо, більше, ніж у будь-якій іншій галузі людських стосунків, виявляється почуття єдності й братерства, де не існує національності, де вчені усіх країн прагнуть разом до досягнення однієї мети - до пізнання істини. Бувають тут і війни, і ллється чорнило, і через властиву людині слабкість завдаються тяжкі рани взаємному самолюбству, але і в цій війні, можливо, менше, ніж будь-де, відіграють роль національності, і перед спільними інтересами науки зникають кордони держав. Упродовж останніх років створено безліч міжнародних підприємств, які поступово з'єднують між собою вчених усього світу в єдине братство, прообраз того братства всіх народів, яке є нашою вічною мрією».

Микола Іванович Андрусов викладав у Петербурзькому й Новоросійському університетах, був професором Юр'євського, Київського та Таврійського університетів, а також професором Вищих жіночих курсів у Петербурзі. Також Андрусов Микола Іванович був співробітником Геологічного комітету, директором Геологічного музею Петроградської Академії наук. Він працював у лабораторіях Сорбоннського (в Парижі) і Карлового (у Празі) університетів. Його праці складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології, і ще за його життя здобули всесвітнє визнання. Хоча найкращим пам'ятником М.Андрусову стало опублікування його вибраних праць у чотирьох томах. Це фундаментальне видання широко використовують і сучасні спеціалісти різного профілю.