УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Мукачівська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 79 відвідувачів

Теги
Вселенський Патріархат комуністи та Церква Церква і влада краєзнавство Ющенко діаспора Патріарх Алексій II секти Голодомор педагогіка Мазепа українська християнська культура церква і суспільство іконопис 1020-річчя Хрещення Русі церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко вибори Католицька Церква Церква і медицина Священний Синод УПЦ розкол в Україні милосердя автокефалія Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація молодь Доброчинність забобони Церква і політика шляхи єднання конфлікти монастирі та храми України УГКЦ УПЦ КП постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Реліквії Президента Карпатської України через 60 років повернулися на ЗакарпаттяУ понеділок, 20 березня, до музею в Ужгороді були передані унікальні реліквії - особисті речі, документи, книжки та світлини Президента Карпатської України Августина Волошина. Понад 60 років цінні речі зберігалися в монастирях та церквах Словаччини й Чехії. Урочисту передачу підготували до 132-ої річниці від дня народження великого сина України.

Августин Волошин народився 18 березня 1874 року в селі Келечин (нинішній Міжгірський район Закарпатської області). Протягом 1883-1892 років навчався в гімназії, а в 1892-1896 роках - в Ужгородському теологічному інституті.

У березні 1897 року А.Волошин був висвячений і почав служити капеланом в Ужгороді. 1899 року, після успішного закінчення Вищої педагогічної школи в Будапешті, він одержав диплом професора математики й фізики, що відкрило дорогу до викладацької роботи.

Августин Волошин підготував і видав (переважно на власні кошти) 42 книги. Серед них: «Методическая грамматика карпаторусского языка для народных школ» (1899, 1921, 1923), «Читанка для угро-русской молодежи» (кілька видань, починаючи з 1900 р.), «Азбука» (1904), «Малая Библия для низших классов народных школ» (1904) тощо.

З 1900 року Волошин почав працювати викладачем. Протягом 1912-1938 років він був директором Ужгородської вчительської семінарії. Цей період - найбільш плідний у житті видатного українського політичного, громадського й культурного діяча.

1923 року Августин Волошин заснував народно-християнську партію і очолював її майже 16 років. Саме від цієї партії у 1925-1929 роках він був послом до парламенту Чехословацької Республіки, де відстоював інтереси свого народу і краю. Вся його діяльність була спрямована на благо свого народу, і завдяки їй Волошин здобув величезний авторитет в народі. Однак на вершину державно-політичного життя вийшов у 1938-1939 роках. 11 жовтня 1938 року він став членом першого автономного уряду Закарпаття - Кабінету Міністрів Підкарпатської Русі на чолі з А.Бродієм. А 26 жовтня, після відставки цього уряду, Августина Волошина призначають Прем'єр-міністром другого автономного уряду Карпатської України.

Особлива заслуга Волошина в тому, що він, ризикуючи власним життям, став одним із основних ініціаторів проголошення 14 березня 1939 року незалежності Карпатської України.  Наступного дня, 15 березня, на засіданні Сейму його було обрано Президентом новоствореної держави - Карпатської України.

Після окупації території Карпат угорськими військами, 17 березня 1939 року Августин Волошин переїхав до окупованої німцями Праги - поближче до рідного краю, де повністю присвятив себе педагогічній та науковій діяльності. До закінчення війни викладав в Українському вільному університеті (УВУ), в якому пройшов шлях від професора педагогіки до декана філософського факультету (1939-1940 рр.) і ректора (1945 р.) цього першого українського вищого навчального закладу за кордоном. Після вступу радянських військ до Праги УВУ було ліквідовано, а Волошина органи НКВС заарештували й вивезли до Москви. Після жорстоких допитів його перевели у Бутирську в'язницю, де 19 липня 1945 року 71-річний екс-президент Карпатської України помер.

Майже тисяча реліквій, пов'язаних із життям Августина Волошина, тепер належить Україні. Серед них - 42 книги Волошина та сотні наукових статей з питань громадського та політичного життя Закарпаття. Поповнити меморіальну кімнату національного героя України в Ужгороді допомогла родина його племінника. Тепер громада Ужгорода має намір відкрити в обласному центрі будинок-музей Волошина та планує розшукати місце його поховання у Москві.