УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Черкаська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 153 відвідувачів

Теги
вибори Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі Церква і влада милосердя конфлікти автокефалія постать у Церкві УГКЦ Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат церква та політика Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Доброчинність Мазепа Церква і медицина іконопис Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко УПЦ КП забобони педагогіка розкол в Україні секти монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра діаспора українська християнська культура комуністи та Церква шляхи єднання молодь Церква і політика Археологія та реставрація церква і суспільство церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРКАСИ. Розпочалося будівництво найвищої в Україні дзвіниці

У Черкасах розпочалося будівництво велетенської дзвіниці. У колишньому Першотравневому парку, що в центрі міста, знову потужно гуркотить будівельна техніка. Поруч із новим красенем-собором тепер зводиться більш як стометрова дзвіниця, яка за площею поступатиметься соборові не набагато, а от заввишки буде більшою на 30 метрів!

Архієпископ Черкаський і Канівський Со­фроній звершив закладку дзвіниці. До перших морозів тут планують ви­вести «нуль», тобто підготувати все для весняних наземних робіт. Пере­важну їх більшість планується завер­шити до кінця наступного року, який для Черкаської єпархії буде ювілей­ним: вона відзначатиме своє 15-річчя. Враховуючи завзятість і наполегливість владики Софронія, його оптимізм і незламну віру в здійснення своїх задумів, є всі підстави сподіватися на те, що вже незабаром обласний центр матиме ще одну окрасу, яка стане його візитною карткою.

Дзвіниця нагадуватиме веле­тенського голуба, який символізує собою Святого Духа, а дзвони, най­більший з яких важить майже тон­ну, будуть чути далеко в передмісті. Щодо самого міста, то годі й говорити: як кажуть, і глухий почує. Нічого подібного немає не лише в Україні, а й на теренах усього пост­радянського простору. Більше того, ця споруда стане унікальним яви­щем світового сакрального зодче­ства, настільки тут усе незвичне, починаючи від зовнішньої форми й несподіваних архітектурних рішень усередині, та закінчуючи використа­ними металопластиковими кон­струкціями. Це не лише дзвіниця, а  й ду­ховний, культурно-просвітницький єпархіальний комплекс, який притягуватиме до себе чис­ленних жителів і гостей обласно­го центру та стане осередком на­сиченого духовного й культурного життя.

На першому поверсі буде розташовано концертний зал з оркестро­вою ямою, гостьовими ложами та партером, який спроможний буде прийняти тисячу глядачів. Другий по­верх передбачений для бібліотеки та єпархі­ального управління. Ще вище розмі­стяться номери затишного готелю. Два швидкісні ліфти піднімуть охочих на оглядовий май­данчик, де з висоти пташиного лету можна буде помилуватися чу­довими краєвидами Дніпра і Задніпров'я.

«Задум побудувати таку споруду виник відразу після того, як ми завершили будів­ництво храму-якоря на березі Дніпра в чер­каському мікрорайоні "Митниця", - розповів архієпископ Софроній. - Образ дзвіниці у формі голуба не давав мені спо­кою. Оскільки ана­логів їй ніде немає, то й керуватися довелося власним будівельним досвідом і власною інтуїцією».

А ця інтуїція, слід визнати, владику Софронія ще ніколи не підводила. Після собо­ру, який став прикрасою Борисполя, головний черкась­кий храмобудівничий звів кілька споруд, які мало вписуються в уяв­лення про традиційну церковну ар­хітектуру - настільки там багато сміливих і навіть неймовірних архі­тектурних рішень. Повчитися у вла­дики, який не має освіти будівель­ника, до Черкас приїздять фахівці-архітектори з багатьох міст. Його заслуги визнані світочами вітчизняного й світового зодчества.

Протоієрей Анатолій Чортополох, Черкаси