УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Черкаська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 55 відвідувачів

Теги
іконопис Мазепа Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура церква та політика діаспора Президент Віктор Ющенко Ющенко монастирі та храми України конфлікти Патріарх Алексій II Археологія та реставрація Церква і влада УГКЦ церковна журналістика Церква і медицина молодь секти шляхи єднання педагогіка вибори УПЦ КП комуністи та Церква Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони Голодомор Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство Католицька Церква постать у Церкві автокефалія краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя Доброчинність розкол в Україні Церква і політика Священний Синод УПЦ


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРКАСИ. Розпочалося будівництво найвищої в Україні дзвіниці

У Черкасах розпочалося будівництво велетенської дзвіниці. У колишньому Першотравневому парку, що в центрі міста, знову потужно гуркотить будівельна техніка. Поруч із новим красенем-собором тепер зводиться більш як стометрова дзвіниця, яка за площею поступатиметься соборові не набагато, а от заввишки буде більшою на 30 метрів!

Архієпископ Черкаський і Канівський Со­фроній звершив закладку дзвіниці. До перших морозів тут планують ви­вести «нуль», тобто підготувати все для весняних наземних робіт. Пере­важну їх більшість планується завер­шити до кінця наступного року, який для Черкаської єпархії буде ювілей­ним: вона відзначатиме своє 15-річчя. Враховуючи завзятість і наполегливість владики Софронія, його оптимізм і незламну віру в здійснення своїх задумів, є всі підстави сподіватися на те, що вже незабаром обласний центр матиме ще одну окрасу, яка стане його візитною карткою.

Дзвіниця нагадуватиме веле­тенського голуба, який символізує собою Святого Духа, а дзвони, най­більший з яких важить майже тон­ну, будуть чути далеко в передмісті. Щодо самого міста, то годі й говорити: як кажуть, і глухий почує. Нічого подібного немає не лише в Україні, а й на теренах усього пост­радянського простору. Більше того, ця споруда стане унікальним яви­щем світового сакрального зодче­ства, настільки тут усе незвичне, починаючи від зовнішньої форми й несподіваних архітектурних рішень усередині, та закінчуючи використа­ними металопластиковими кон­струкціями. Це не лише дзвіниця, а  й ду­ховний, культурно-просвітницький єпархіальний комплекс, який притягуватиме до себе чис­ленних жителів і гостей обласно­го центру та стане осередком на­сиченого духовного й культурного життя.

На першому поверсі буде розташовано концертний зал з оркестро­вою ямою, гостьовими ложами та партером, який спроможний буде прийняти тисячу глядачів. Другий по­верх передбачений для бібліотеки та єпархі­ального управління. Ще вище розмі­стяться номери затишного готелю. Два швидкісні ліфти піднімуть охочих на оглядовий май­данчик, де з висоти пташиного лету можна буде помилуватися чу­довими краєвидами Дніпра і Задніпров'я.

«Задум побудувати таку споруду виник відразу після того, як ми завершили будів­ництво храму-якоря на березі Дніпра в чер­каському мікрорайоні "Митниця", - розповів архієпископ Софроній. - Образ дзвіниці у формі голуба не давав мені спо­кою. Оскільки ана­логів їй ніде немає, то й керуватися довелося власним будівельним досвідом і власною інтуїцією».

А ця інтуїція, слід визнати, владику Софронія ще ніколи не підводила. Після собо­ру, який став прикрасою Борисполя, головний черкась­кий храмобудівничий звів кілька споруд, які мало вписуються в уяв­лення про традиційну церковну ар­хітектуру - настільки там багато сміливих і навіть неймовірних архі­тектурних рішень. Повчитися у вла­дики, який не має освіти будівель­ника, до Черкас приїздять фахівці-архітектори з багатьох міст. Його заслуги визнані світочами вітчизняного й світового зодчества.

Протоієрей Анатолій Чортополох, Черкаси