УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 128 відвідувачів

Теги
УПЦ КП Церква і медицина Доброчинність Католицька Церква церква та політика секти краєзнавство іконопис молодь Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України церковна журналістика Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко забобони Церква і політика конфлікти постать у Церкві Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство комуністи та Церква Голодомор педагогіка українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну Священний Синод УПЦ милосердя автокефалія УГКЦ вибори Ющенко шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Церква і влада розкол в Україні діаспора Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулася ХІ Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання»

У четвер, 7 грудня, у Києво-Печерській Лаврі розпочалася ХІ Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання», присвячена долі музейних зібрань і переходу від Церковно-археологічного музею до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

На форум приїхали близько 180 провідних учених з України, Росії, Республіки Білорусь та Польщі: доктори та кандидати наук, історики, філософи, архітектори, реставратори, археологи, мистецтвознавці, працівники музеїв, заповідників. Взяли участь у заході й вихованці київських духовних шкіл.

Відкрив пленарне засідання генеральній директор Національного Києво-Печерського заповідника Сергій Кролевець. Звернувся до присутніх і ректор Київської духовної академії та семінарії професор протоієрей Микола Забуга, привітавши усіх від імені вченої ради академії та від Блаженнішого Митрополита Володимира з початком конференції. Ректор висловив побажання, щоб корпус виданих праць міжнародного форуму кожного року збільшувався завдяки цінним дослідженням ентузіастів, які працюють, вкладаючи у справу всю душу. Ректор зазначив, що Блаженніший Владика високо цінує здобутки працівників музейних установ, зокрема учасники «Могилянських читань» будуть представлені до церковних нагород одразу після повернення Предстоятеля Української Православної Церкви з Парижу. А цього дня працівники музеїв були нагороджені почесними грамотами від Міністра культури.

Доповіді розпочав заступник голови Всеукраїнського товариства охорони пам'яток історії України Микола Пархоменко, який підкреслив необхідність долучення до музейної справи молодих кадрів. Піднято було й питання системи охорони пам'яток, актуальною проблемою було названо правове регулювання захисту історичних пам'яток.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу у секціях «Історико-філософський аспект вивчення музейних зібрань», «Мистецтвознавчі аспекти вивчення музейних зібрань», «Пам'яткоохоронна діяльність та реставрація музейних зібрань», «Пам'ятки археології в музейних зібраннях», «Музейна справа», «Музейна педагогіка».  Відбувся і круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку музейної справи», у якому взяли участь директори музеїв та заповідників Києва та України. Обговорвалися ключові проблеми роботи музейних працівників, зокрема - брак коштів, відсутність підтримки музеїв та заповідників з боку держави. Серед позитивних моментів було відзначено співпрацю з Церквою в дослідницький галузі, завдяки якій постійно виходять нові видання священників та світських науковців музейної справи.

Багатьма учасниками конференції було виголошено, що між Церквою та музеями не має порозуміння у питаннях розрізнення церковних пам'яток від культурних.  «Законсервувати - означає зберегти», - це гасло музейних працівників збереглося й донині, не дивлячись на те, що зараз немає потреби приховувати щось, як за часів Радянської влади, коли треба було зберегти церковну спадщину. Тепер, коли є можливість використовувати церковні предмети за призначенням, не треба чинити опір», - наполягають представники Церкви.

Лейтмоитвом усієї конференції став вислів однієї учасниці: «Музей - це книга, яка живе тільки тоді, коли його розкривають, коли його читають...» Сподіваємося, взаємопорозуміння між музейними працівниками і священниками в цьому складному питанні буде досягнуто. Адже музей живе тоді, коли його експонати відкриті для вивчення, бо культурна спадщина нашого народу повинна бути доступним усім, особливо - олодому поколінню.

Сидоркін Віталій, Київ