ІТАЛІЯ. У країні зростає популярність Православної Церкви | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 152 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація комуністи та Церква УГКЦ Вселенський Патріархат педагогіка Президент Віктор Ющенко Мазепа діаспора розкол в Україні краєзнавство милосердя церква та політика УПЦ КП Церква і влада монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра Католицька Церква Доброчинність забобони Голодомор молодь постать у Церкві секти Священний Синод УПЦ вибори конфлікти Церква і медицина 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання іконопис Церква і політика церковна журналістика автокефалія Патріарх Алексій II церква і суспільство українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


ІТАЛІЯ. У країні зростає популярність Православної Церкви

  04 квітня 2008Охоплена протистоянням із мусульманами (прихильників ісламу в Італії вже 1,2 мільйона), італійська Католицька Церква, очевидно, не відчуває виклику, який їй кинули православні брати: згідно з даними, наведеними в останньому досьє Carіtas/Mіgrantes по імміграції, православних в Італії вже майже мільйон. «Їхня присутність в Італії має давній історичний корінь, але останніми роками вона досягла небачених масштабів, до яких суспільний погляд, здається, не готовий», - відзначає історик Роберто Мороццо Делла Рокка. Лише в 2006 році православних стало на 259 тисяч більше - це наслідок потужного потоку еміграції з Румунії та України. За умови такого темпу росту іммігрантів-православних найближчими роками стане більше, ніж мусульман, православна громада в Італії стане другою за чисельністю після католиків. На півмільйона іноземних учнів в італійських школах припадає 117 тисяч православних, а кількість змішаних шлюбів постійно збільшується.

«Уперше Католицькій італійській церкві доводиться навчатися екуменічному діалогу з досить численними некатолицькими християнськими меншостями», - говорить монсеньйор Марко Гнаві, директор Управління з питань екуменізму Римської єпархії. Крім того, православний світ заворожливо діє на католиків: існування одружених священиків і можливість для розлучених знову вступати в церковний шлюб стимулюють інтерес католиків до православного світу.

Відносини з православними християнами будуть у центрі уваги засідання колегії кардиналів, яку Бенедикт XVІ скликає 23 листопада. А тим часом опубліковано документ про «колегіальність і повноваження в Церкві», прийнятий Міжнародною комісією з діалогу між двома християнськими конфесіями.

В Італії православні вже формують капілярну мережу по всій території у тісному контакті зі своїми національними церквами. Греко-Православна Церква взяла під свою опіку монументальний комплекс святого Георгія у Венеції. Представники РПЦ сформували 33 громади плюс три парафії (серед них - храм святої Катерини в Римі), які безпосередньо підпорядковані Московському Патріархові Алексію ІІ. Румунські православні підпорядковані єпископу Силуану Спану, що постійно перебуває у провінції Масса, і по всій Італії налічується понад 70 парафій православних румунів. 200 тисяч українців є прихильниками Греко-Католицької Церкви й Української Православної Церкви (Московського Патріархату). Православні серби тяжіють до Трієста, їх очолює єпископ Лука Ковачевич, резиденція якого знаходиться в Парижі. Болгари разом із єпископом Тихоном Івановим перебувають у Римі.

Крім цих церков, в Італії є представники давніх східних церков: сирійці, ефіопи, еритрейці, єгипетські копти, вірмени. Іншими словами, скупчення народностей, мов і літургій: це ще погано організовані громади, але налаштовані на посилення своєї присутності. Навіть патріарх Константинопольський Варфоломій І пишається тим, що в його біографії є рядок: навчання в Римі, у Папському східному інституті.

Интерфакс-религия / ItalyNews.ru