ІТАЛІЯ. У країні зростає популярність Православної Церкви | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 184 відвідувачів

Теги
Патріарх Алексій II церква і суспільство церковна журналістика вибори 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні Мазепа автокефалія Церква і медицина УПЦ КП Києво-Печерська Лавра шляхи єднання Церква і влада церква та політика Священний Синод УПЦ молодь забобони секти монастирі та храми України Голодомор Предстоятелі Помісних Церков іконопис краєзнавство УГКЦ Католицька Церква милосердя комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат конфлікти Президент Віктор Ющенко українська християнська культура Ющенко діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка постать у Церкві Церква і політика Доброчинність Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


ІТАЛІЯ. У країні зростає популярність Православної Церкви

  04 квітня 2008Охоплена протистоянням із мусульманами (прихильників ісламу в Італії вже 1,2 мільйона), італійська Католицька Церква, очевидно, не відчуває виклику, який їй кинули православні брати: згідно з даними, наведеними в останньому досьє Carіtas/Mіgrantes по імміграції, православних в Італії вже майже мільйон. «Їхня присутність в Італії має давній історичний корінь, але останніми роками вона досягла небачених масштабів, до яких суспільний погляд, здається, не готовий», - відзначає історик Роберто Мороццо Делла Рокка. Лише в 2006 році православних стало на 259 тисяч більше - це наслідок потужного потоку еміграції з Румунії та України. За умови такого темпу росту іммігрантів-православних найближчими роками стане більше, ніж мусульман, православна громада в Італії стане другою за чисельністю після католиків. На півмільйона іноземних учнів в італійських школах припадає 117 тисяч православних, а кількість змішаних шлюбів постійно збільшується.

«Уперше Католицькій італійській церкві доводиться навчатися екуменічному діалогу з досить численними некатолицькими християнськими меншостями», - говорить монсеньйор Марко Гнаві, директор Управління з питань екуменізму Римської єпархії. Крім того, православний світ заворожливо діє на католиків: існування одружених священиків і можливість для розлучених знову вступати в церковний шлюб стимулюють інтерес католиків до православного світу.

Відносини з православними християнами будуть у центрі уваги засідання колегії кардиналів, яку Бенедикт XVІ скликає 23 листопада. А тим часом опубліковано документ про «колегіальність і повноваження в Церкві», прийнятий Міжнародною комісією з діалогу між двома християнськими конфесіями.

В Італії православні вже формують капілярну мережу по всій території у тісному контакті зі своїми національними церквами. Греко-Православна Церква взяла під свою опіку монументальний комплекс святого Георгія у Венеції. Представники РПЦ сформували 33 громади плюс три парафії (серед них - храм святої Катерини в Римі), які безпосередньо підпорядковані Московському Патріархові Алексію ІІ. Румунські православні підпорядковані єпископу Силуану Спану, що постійно перебуває у провінції Масса, і по всій Італії налічується понад 70 парафій православних румунів. 200 тисяч українців є прихильниками Греко-Католицької Церкви й Української Православної Церкви (Московського Патріархату). Православні серби тяжіють до Трієста, їх очолює єпископ Лука Ковачевич, резиденція якого знаходиться в Парижі. Болгари разом із єпископом Тихоном Івановим перебувають у Римі.

Крім цих церков, в Італії є представники давніх східних церков: сирійці, ефіопи, еритрейці, єгипетські копти, вірмени. Іншими словами, скупчення народностей, мов і літургій: це ще погано організовані громади, але налаштовані на посилення своєї присутності. Навіть патріарх Константинопольський Варфоломій І пишається тим, що в його біографії є рядок: навчання в Римі, у Папському східному інституті.

Интерфакс-религия / ItalyNews.ru