УКР РУС  


 Головна > Українські новини >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 237 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II конфлікти Церква і політика УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков секти молодь вибори церква і суспільство постать у Церкві комуністи та Церква педагогіка українська християнська культура діаспора забобони монастирі та храми України церковна журналістика Ющенко Вселенський Патріархат церква та політика УПЦ КП автокефалія шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація милосердя Президент Віктор Ющенко розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина іконопис краєзнавство Церква і влада Мазепа Священний Синод УПЦ Католицька Церква Києво-Печерська Лавра Доброчинність Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


КОНСТАНТИНОПОЛЬ. Патріарх Варфоломій закликав православних віруючих жити в гармонії із навколишнім світом

  01 вересня 20081 вересня, на початку церковного новоліття за новим стилем, Патріарх Варфоломій звернувся з посланням до православних віруючих, у якому призвав задуматися «про стан нашої благодатної планети» і помолитися «про збереження всього світу».

Більше двох десятиліть тому попередник Патріарха Варфоломія на Константинопольському престолі Патріарх Димитрій проголосив 1-е вересня днем молитви про захист благого Божого творіння. Своєю ініціативою він хотів запобігти руйнівним наслідкам недоброго використання навколишнього середовища. У своєму посланні Патріарх Димитрій підкреслював, що на відміну від інших неправильних людських вчинків, забруднення природного середовища може заподіяти величезні і непоправні збитки, зруйнувавши майже усі види життя на планеті.

«У світлі того, що ми бачимо сьогодні, стає зрозумілим, що його слова були пророчими», - сказав у своєму посланні Патріарх Варфоломій.

Він також відзначив, що «висунуті сьогодні духовні й моральні аспекти екологічної проблеми стали, як ніколи раніше, загальною свідомістю всіх людей, особливо молодих, які, крім усього іншого, усвідомляють, що у всього людства одна доля».

Разом з тим сьогодні, із співчуттям зазначив Патріарх, картина світу «виглядає цілком протилежною тій чуйності, яку проявляють люди до екологічної проблеми».

«Особливе занепокоєння викликає той факт, що найбідніші та найбільш незахищені верстви людського суспільства відчувають на собі наслідки екологічних проблем, яких вони й не створювали», - додав він.

Його Всесвятість сказав, що «за допомогою різних наукових конференцій, у яких беруть участь представники різних християнських церков і релігій, а також різних галузей людських знань, Вселенська Патріархія прагне створити міцний і передовий союз між релігією й наукою, ґрунтуючись на наступному фундаментальному принципі: для того, щоб була досягнута мета, тобто порятунок природного середовища, обидві сторони повинні виявити бажання до взаємоповаги й співробітництва».

За словами Патріарха, Вселенська Патріархія «бажає внести свій внесок у розвиток екологічної етики, яка повинна показати, що використання навколишнього світу й користування матеріальних благ повинні мати євхаристійний характер і супроводжуватися вдячними молитвами Богові; з іншого боку, зловживання навколишнім світом й участь у ньому без звертання до Бога є грішним, грішним не тільки перед Творцем Богом, але й перед творінням - нашим ближнім».

Звертаючись до православних віруючих, Вселенський Патріарх Варфоломій підкреслив, що «зловживання, відхилення, порушення й егоїстична поведінка людини сприяють руйнуванню співчуваючої і підданої тлінню тварної природи», і це руйнування насправді є саморуйнуванням. Патріарх призвав кожну людину при використанні навколишнього середовища бути в гармонії із законами природи.