КИЇВ. «Покровські читання»: день перший показав, що конференція має шанс перетворитися на серйозний православний форум | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 135 відвідувачів

Теги
вибори конфлікти розкол в Україні милосердя Києво-Печерська Лавра краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП забобони педагогіка церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Вселенський Патріархат комуністи та Церква секти Ющенко Археологія та реставрація Голодомор Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія іконопис українська християнська культура постать у Церкві церква і суспільство Церква і влада монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II УГКЦ Церква і медицина церковна журналістика Доброчинність діаспора шляхи єднання молодь






Рейтинг@Mail.ru






КИЇВ. «Покровські читання»: день перший показав, що конференція має шанс перетворитися на серйозний православний форум

  17 жовтня 2008



Свято Покрова Божої Матері з кожним роком усе щедріше обдаровує православний Київ важливими подіями духовного змісту. О цій порі раз на три роки проходить конкурс церковних хорів «Глас Печерський», уже вшосте відбувся православний кінофестиваль «Покров», наразі тривають «Покровські міжнародні просвітницькі читання».

Вранці 16 жовтня Київський інститут міжнародних відносин, один із найпрестижніших вищих навчальних закладів столиці, став місцем народження перспективного місіонерського проекту. Не випадково в навчальному закладі, де здобуває освіту майбутня еліта держави, розпочали роботу перші Покровські читання. І це не єдиний збіг. Цього дня Київський національний університет імені Т. Шевченка обирав свого нового ректора.

Для кого і про що будуть нові читання, чи зможуть вони стати принципово новим форматом зустрічей небайдужих церковних і світських людей?

«Духовність, культура і наука: від традицій до майбуття» - така цьогорічна тема конференції. Справді всеохоплююча назва. Та й коло питань, які пропонуються для обговорення, можна охарактеризувати як спробу «охопити неосяжне»:

- мета і цінності освіти ХХІ століття;

- традиційні духовні цінності як фактор збереження вітчизняної культури;

- людина і сім'я: здоров'я духовне та фізичне;

- звернення до молоді;

- діалог як шлях до майбутнього.

Розпочав перше пленарне засідання архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, справжній «батько» Покровських читань. У стінах поважного світського вузу лунає «Царю Небесний». Так, учасники зібрання щиросердно моляться разом із архієреями, відомими місіонерами та громадськими діячами.

У президії, окрім владики Филипа, - архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан; академік Петро Толочко; архієпископ Костромський і Галицький Олександр (Росія); секретар Київської Митрополії професор, протоієрей Віталій Косовський; проректор Варшавської православної духовної семінарії єпископ Петроковський Паїсій; ігуменя Серафима (Шевчик), голова місії «Церква і культура»; професор, протоієрей Віктор Бедь, ректор Ужгородської Української богословської академії; протоієрей Андрій Ткачов, голова місіонерського відділу Київської єпархії.

Владика Митрофан зачитує вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира. Предстоятель УПЦ сердечно побажав «усім організаторам та учасникам Перших Покровських міжнародних просвітницьких читань плідної роботи та Божої допомоги».

Благословення отримано, тепер розпочинається справжня робота.

Доповідачі говорять про те, що їм найбільше болить, поступово окреслюючи головне коло проблем.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталій Журавський розповів про безпритульних дітей Києва, 80% яких приїхали з інших регіонів. Беззаперечна заслуга київської влади - введення курсу християнської етики. Про це також говорить посадовець, однак учасники читань з регіонів розуміють - це ж тільки у столиці.

Від гостинних господарів місця проведення Покровських читань слово взяв Віктор Матвієнко, заступник директора Інституту міжнародних відносин.

Доповідь владики Филипа, як і належить, була програмною. Але перед її виголошенням було ухвалено рішення обрати почесним головою Покровських читань Блаженнішого Митрополита Володимира.

Архієпископ Филип сфокусував у своєму виступі найголовніше з того, що турбує сьогодні православних і просто мислячих людей України. Слухаючи керівника місіонерського відділу УПЦ, стало зрозуміло - у Покровських читань є шанс перетворитися на серйозний православний форум.

Суспільство переживає серйозну кризу. І ця криза не політична і не економічна. Не криза демократії чи навіть моралі. Вона набагато серйозніша, а всі інші - похідні від неї. Це криза свідомості та криза світогляду. «Ми були краєм квітучої самобутньої християнської культури, а нині перетворюємося лише на один з гробків на загальноєвропейському цвинтарі націй і культур», - владика навів слова одного з церковних діячів. Тому завданням читань є «знайти бодай деякі відповіді на бодай деякі нагальні питання», підсумував доповідач.

На запитання працівників ЗМІ члени президії відповіли на першій прес-конференції, яка відбулася в перерві пленарного засідання.

«Православний форум нового формату» - так говорять православні ієрархи та церковні діячі про Покровські читання. Ми віримо та чекаємо на цікавий і змістовний другий день конференції.

 

Протоієрей Миколай Макар: «Ця конференція більш глобальна, ніж усі інші. Я думаю, що вона стане програмною і для держави, і для суспільства».

 

Протоієрей Андрій Ткачов: «Це перші такі читання. Дуже важливо, що вони міжнародні. Їх мета - увімкнути механізми православного впливу на суспільство. Тобто наука, освіта, культура в ролі носіїв церковних і взагалі благих ідей. Так я розумію зараз ціль цих читань. А далі побачимо».

Олег Карпенко, Київ