КИЇВ. Церковні журналісти закликають світських колег толерантно висвітлювати релігійне життя суспільства | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 62 відвідувачів

Теги
автокефалія Мазепа Ющенко Доброчинність Священний Синод УПЦ вибори Археологія та реставрація Церква і політика конфлікти педагогіка церква і суспільство Голодомор Києво-Печерська Лавра постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков розкол в Україні секти 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура монастирі та храми України Вселенський Патріархат УГКЦ шляхи єднання УПЦ КП діаспора Президент Віктор Ющенко забобони молодь церква та політика комуністи та Церква церковна журналістика краєзнавство Католицька Церква Церква і медицина Церква і влада іконопис Патріарх Алексій II милосердя Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Церковні журналісти закликають світських колег толерантно висвітлювати релігійне життя суспільства

  08 квітня 2008У понеділок, 07 квітня, в Інституті журналістики Київського національного університету (ІЖ КНУ) імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл, присвячений проблемі висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ. Організаторами заходу стали Алла Бойко, доктор філологічних наук, професор ІЖ КНУ імені Тараса Шевченка, і Тарас Антишевський, директор Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ).

На сьогодні існує проблема толерантного подання релігійного життя в країні та світі в ЗМІ. Така ситуація є результатом того, що журналістам бракує знань про предмет висвітлення, вони використовують не факти, а власні домисли, які не завжди відповідають дійсності. Проблема перекручування коментарів не лише ображає експертів, а й руйнує імідж релігії серед громадян. На першому плані у світських виданнях - сенсації та скандали, на кшталт пограбувань храмів, пожежі в церквах, міжконфесійних суперечок. Проте журналістам варто зосередитися на етичних принципах подання релігійної інформації. Тому організатори круглого столу написали лист-заклик, де зазначили пункти, якими бажано користуватися кожному журналісту для роботи з релігійною інформацією.

На обговорення проблемних питань і змісту листа були запрошені експерти різних релігійних конфесій, наукові діячі: Л. Філіпович, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАНУ; В. Титаренко, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди; Л. Рязанова, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ; журналісти світських і релігійних ЗМІ: Ю. Комінко, випусковий редактор Інтернет-порталу «Православіє в Україні»; О. Кулигіна, С. Ярошенко - кореспонденти РІСУ; Григорій Гришко, Д. Філоненко, редактор газети «Молодь України», Ю. Вавринюк, головний редактор журналу «Благовісник» Церкви ХВЄ України; студенти, які вивчають спецкурс «Проблематика висвітлення релігійної інформації у ЗМІ» ІЖ КНУ.

Робота над розробкою та впровадженням листа продовжуватиметься. Планується розіслати лист-звернення у редакції світських видань. Учасники висунули пропозицію щодо проведення подібних заходів у регіонах. РІСУ планує проводити тренінги для працівників ЗМІ та видати словник релігієзнавчих термінів.

Алла Попова, Київ