УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 48 відвідувачів

Теги
Голодомор Археологія та реставрація Патріарх Алексій II милосердя Церква і медицина діаспора монастирі та храми України Католицька Церква Мазепа УПЦ КП Вселенський Патріархат педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство забобони Доброчинність Священний Синод УПЦ церковна журналістика Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков вибори церква і суспільство конфлікти автокефалія розкол в Україні секти українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра молодь шляхи єднання комуністи та Церква постать у Церкві іконопис церква та політика УГКЦ Президент Віктор Ющенко Церква і влада Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Церковні журналісти закликають світських колег толерантно висвітлювати релігійне життя суспільства

  08 квітня 2008У понеділок, 07 квітня, в Інституті журналістики Київського національного університету (ІЖ КНУ) імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл, присвячений проблемі висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ. Організаторами заходу стали Алла Бойко, доктор філологічних наук, професор ІЖ КНУ імені Тараса Шевченка, і Тарас Антишевський, директор Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ).

На сьогодні існує проблема толерантного подання релігійного життя в країні та світі в ЗМІ. Така ситуація є результатом того, що журналістам бракує знань про предмет висвітлення, вони використовують не факти, а власні домисли, які не завжди відповідають дійсності. Проблема перекручування коментарів не лише ображає експертів, а й руйнує імідж релігії серед громадян. На першому плані у світських виданнях - сенсації та скандали, на кшталт пограбувань храмів, пожежі в церквах, міжконфесійних суперечок. Проте журналістам варто зосередитися на етичних принципах подання релігійної інформації. Тому організатори круглого столу написали лист-заклик, де зазначили пункти, якими бажано користуватися кожному журналісту для роботи з релігійною інформацією.

На обговорення проблемних питань і змісту листа були запрошені експерти різних релігійних конфесій, наукові діячі: Л. Філіпович, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАНУ; В. Титаренко, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди; Л. Рязанова, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ; журналісти світських і релігійних ЗМІ: Ю. Комінко, випусковий редактор Інтернет-порталу «Православіє в Україні»; О. Кулигіна, С. Ярошенко - кореспонденти РІСУ; Григорій Гришко, Д. Філоненко, редактор газети «Молодь України», Ю. Вавринюк, головний редактор журналу «Благовісник» Церкви ХВЄ України; студенти, які вивчають спецкурс «Проблематика висвітлення релігійної інформації у ЗМІ» ІЖ КНУ.

Робота над розробкою та впровадженням листа продовжуватиметься. Планується розіслати лист-звернення у редакції світських видань. Учасники висунули пропозицію щодо проведення подібних заходів у регіонах. РІСУ планує проводити тренінги для працівників ЗМІ та видати словник релігієзнавчих термінів.

Алла Попова, Київ