КИЇВ. Церковні журналісти закликають світських колег толерантно висвітлювати релігійне життя суспільства | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 75 відвідувачів

Теги
Вселенський Патріархат Археологія та реставрація молодь УПЦ КП УГКЦ комуністи та Церква Патріарх Алексій II українська християнська культура Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра краєзнавство вибори секти Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія розкол в Україні Церква і влада Голодомор шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика Мазепа діаспора педагогіка милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква церковна журналістика церква і суспільство постать у Церкві Церква і медицина іконопис церква та політика Ющенко Доброчинність конфлікти забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Церковні журналісти закликають світських колег толерантно висвітлювати релігійне життя суспільства

  08 квітня 2008У понеділок, 07 квітня, в Інституті журналістики Київського національного університету (ІЖ КНУ) імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл, присвячений проблемі висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ. Організаторами заходу стали Алла Бойко, доктор філологічних наук, професор ІЖ КНУ імені Тараса Шевченка, і Тарас Антишевський, директор Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ).

На сьогодні існує проблема толерантного подання релігійного життя в країні та світі в ЗМІ. Така ситуація є результатом того, що журналістам бракує знань про предмет висвітлення, вони використовують не факти, а власні домисли, які не завжди відповідають дійсності. Проблема перекручування коментарів не лише ображає експертів, а й руйнує імідж релігії серед громадян. На першому плані у світських виданнях - сенсації та скандали, на кшталт пограбувань храмів, пожежі в церквах, міжконфесійних суперечок. Проте журналістам варто зосередитися на етичних принципах подання релігійної інформації. Тому організатори круглого столу написали лист-заклик, де зазначили пункти, якими бажано користуватися кожному журналісту для роботи з релігійною інформацією.

На обговорення проблемних питань і змісту листа були запрошені експерти різних релігійних конфесій, наукові діячі: Л. Філіпович, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАНУ; В. Титаренко, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди; Л. Рязанова, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ; журналісти світських і релігійних ЗМІ: Ю. Комінко, випусковий редактор Інтернет-порталу «Православіє в Україні»; О. Кулигіна, С. Ярошенко - кореспонденти РІСУ; Григорій Гришко, Д. Філоненко, редактор газети «Молодь України», Ю. Вавринюк, головний редактор журналу «Благовісник» Церкви ХВЄ України; студенти, які вивчають спецкурс «Проблематика висвітлення релігійної інформації у ЗМІ» ІЖ КНУ.

Робота над розробкою та впровадженням листа продовжуватиметься. Планується розіслати лист-звернення у редакції світських видань. Учасники висунули пропозицію щодо проведення подібних заходів у регіонах. РІСУ планує проводити тренінги для працівників ЗМІ та видати словник релігієзнавчих термінів.

Алла Попова, Київ