ЖЕНЕВА. Відбулися засідання IV Всеправославної передсоборної наради | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 143 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Археологія та реставрація конфлікти УПЦ КП забобони Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков автокефалія церква і суспільство милосердя Ющенко Церква і політика постать у Церкві українська християнська культура УГКЦ Голодомор Патріарх Алексій II церква та політика Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні іконопис Доброчинність Католицька Церква вибори комуністи та Церква діаспора Церква і влада церковна журналістика Президент Віктор Ющенко молодь педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина секти шляхи єднання краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


ЖЕНЕВА. Відбулися засідання IV Всеправославної передсоборної наради

  16 June 2009З 6 по 12 червня у Православному центрі Константинопольського Патріархату в Шамбезі біля Женеви відбулися засідання IV Всеправославної предсоборної наради, яку скликав Святіший Всесвітній Патріарх Варфоломій за згодою Предстоятелів Помісних Православних Церков. Її було виражено в ході Священних зборів Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков 10-12 жовтня 2008 року на Фанарі та підтверджено під час постійної переписки.
Труди наради розпочалися звершенням Божественної літургії у свято П'ятидесятниці. Робота відбувалася під головуванням представника Всесвітньої Патріархії митрополита Пергамського Іоанна та за сприяння секретаря з підготовки Святого та Великого Собору Православної Церкви митрополита Швейцарського Єремії. У нараді взяли участь представники всіх автокефальних Православних Церков, які одержали відповідні запрошення від Святішого Патріарха Варфоломія.

Предстоятелі Помісних Православних Церков привітали учасників наради за допомогою послань або через своїх представників. Члени наради направили телеграми усім Предстоятелям Помісних Церков з проханням молитов і благословення на майбутні труди.

Відповідно до побажання Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков, викладеному в Посланні учасників згаданої зустрічі на Фанарі в жовтні 2008 року, головною темою IV Всеправославної передсоборної наради було питання про канонічний устрій православної діаспори. Відповідне рішення про порядок денний було прийнято учасниками наради на початку їхньої роботи.

Учасники засідання розглянули документи, підготовлені на засіданнях Міжправославної підготовчої комісії, які відбулися 10-17 листопада 1990 року та 7-13 листопада 1993 року, а також на конференції фахівців із канонічного права, яка відбулася 9-14 квітня 1995 року в Шамбезі. В документи було внесено доповнення, уточнення та виправлення, прийняті на основі консенсусу.

Нарада визнала спільною волею всіх Святих Православних Церков вирішення проблеми канонічного устрою православної діаспори на основі еклезіології, канонічної традиції та практики Православної Церкви. Учасники круглого столу ухвалили рішення щодо створення нових єпископських зборів у ряді регіонів світу для врегулювання положення діаспори, тобто віруючих, які проживають поза традиційними кордонами Помісних Православних Церков. Головами зборів є перші з єпископів Всесвітнього Патріархату в цьому регіоні, а під час відсутності таких наступні відповідно до порядку диптихів Церков. Учасниками цих зборів є всі канонічні єпископи, які визнані усіма Православними Церквами і мають під своїм окормленням громади в кожному з таких регіонів. Діяльність єпископських зборів спрямована на виявлення та зміцнення єдності Православної Церкви, загальне пастирське служіння православним жителям регіону і їхньому спільному свідченню зовнішньому світу. Рішення в єпископських зборах будуть прийматися на основі консенсусу Церков, єпископи яких представлені в ньому.

Нарадою був також схвалений доопрацьований проект регламенту, який визначає основи діяльності єпископських зборів у православній діаспорі.

Залишилися нерозглянутими деякі питання порядку денного Святого та Великого Собору, а саме: спосіб проголошення автокефалії та автономії, а також порядок диптихів. Їх буде розглянуто на наступних засіданнях Міжправославних підготовчих комісій і представлено для схвалення наступним Всеправославним передсоборним нарадам.