УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 130 відвідувачів

Теги
шляхи єднання Голодомор УГКЦ Археологія та реставрація автокефалія комуністи та Церква Мазепа Києво-Печерська Лавра Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну іконопис розкол в Україні Католицька Церква Вселенський Патріархат педагогіка секти вибори УПЦ КП церковна журналістика Церква і влада Доброчинність діаспора краєзнавство Президент Віктор Ющенко молодь Церква і політика церква та політика милосердя постать у Церкві конфлікти забобони Священний Синод УПЦ українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


ГРЕЦІЯ. Четвертий рік поспіль релігійні й громадські діячі шукають «рецепт» міжцивілізаційного миру

На грецькому острові Родос 27 вересня - 1 жовтня відбулася IV-та щорічна сесія Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій». В роботі конференції взяли відомі громадські і державні діячі, інтелектуали, представники засобів масової інформації, ділового світу і різних конфесій із понад сорока країн світу.

Три роки поспіль у засіданнях форуму «Діалог цивілізацій» від Української Православної Церкви брав участь Голова Синодальної Богословської комісії УПЦ архієпископ Львівський і Галицький Августин. У доповідях на теми «Роль Православ'я у процесах глобального розвитку і діалогу цивілізацій», «Традиційні релігії перед викликом цивілізації», «Роль релігійних цінностей у захисті прав людини: християнський погляд» владика розкрив сутність діалогу цивілізацій, його проблеми в сучасну добу та перспективи розвитку на майбутнє. Також архієрей дослідив питання наступу секуляризації на традиційні релігії та показав негативні наслідки цього процесу для людини, її розвитку як особистості, покликаної служити Богу. Організатори форуму високо цінують роботу архієпископа Августина й кожного року запрошують його взяти участь в роботі чергових сесій конференції.

Головною тезою IV-ї сесії форуму «Діалог цивілізацій» стали слова: «Від діалогу цивілізацій через співробітництво до міжцивілізаційної інтеграції». Учасники конференції обговорили найбільш актуальні проблеми сучасності. Особлива увага була приділена питанням близькосхідного врегулювання, а також політичним аспектам взаємодії цивілізацій, проблемам і перспективам глобальної економіки, соціальним наслідкам міграцій, проблемам сім'ї, молоді, взаємодії релігії, суспільства і держави.

Як повідомив сайт «Седмиця.Ru», 29 вересня, під час засідання однієї із сесій форуму представник Московського Патріархату при європейських міжнародних організаціях єпископ Віденський і австрійський Іларіон (Алфєєв) заявив про необхідність створення стратегічного альянсу між православними і католиками для захисту традиційного християнства у світі в цілому, і в Європі зокрема. «Я не говорю зараз про ті догматичні протиріччя, які існують між цими Церквами і які повинні обговорюватися в рамках двохсторонніх діалогів. Я говору про необхідність укладення між ними певного стратегічного альянсу, пакту, союзу для захисту традиційного християнства як такого», - сказав владика. Запропонований стратегічний альянс, на думку архієрея, повинен стати на захист перш за все традиційних моральних цінностей, таких як сім'я, подружня вірність, тощо. «Ці цінності піддаються в Європі систематичному осміянню і зневазі із сторони лібералів і демократів всіх мастей, - зазначив єпископ Іларіон. -  Замість подружньої вірності пропонується "вільне кохання", одностатеве партнерство прирівнюється до шлюбного союзу, дітонародження протиставляється "плануванню сім'ї"».

29 вересня на засіданні «круглого столу» форуму було підняте традиційне для цих зустрічей питання про налагодження ефективного співробітництва і взаємодії між цивілізаціями. З цього приводу заступник Голови Зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрей Всеволод Чаплін запропонував створити в ООН Раду цивілізацій, яка «відігравала би певну балансуючу роль по відношенню до Ради Безпеки». На думку священика, люди можуть жити разом в мирі навіть при умові, якщо вони переслідують різні цілі, і саме цього й повинен прагнути досягти діалог цивілізацій.

Світовий громадський форум «Діалог цивілізацій» з кожним роком все більше набирає риси глобального співтовариства, яке працює на базі різноманітних цивілізаційних моделей країн і народів світу. З кожним роком не тільки розширюється склад його учасників, але й тематика обговорюваних питань. Від детального вивчення найбільш актуальних проблем діалогу цивілізацій учасники щорічної конференції стали поступово переходити до вироблення кроків по їх врегулюванню.

Довідка:

Щорічний форум «Діалог цивілізацій» був заснований у 2003 році, і одним із основних ініціаторів його проведення виступила Росія. На рубежі століть визріла гостра необхідність у систематичному проведенні таких конференцій, адже внаслідок активних світових процесів глобалізації, яка зачепила всі сфери суспільного життя - економіку, політику, освіту, культуру, науку і навіть новітні технології та пов'язаного з цим загострення міжнародної ситуації, розвитку сепаратизму, тероризму та інших деструктивних явищ, світ все більше роз'єднується, створюються величезні між цивілізаційні тріщини. Саме явище глобалізації, якщо воно відбувається в рамках розумного і допустимого, не можна назвати негативним явищем, адже завдяки йому зближаються народи, ліквідовуються кордони і встановлюються близькі зв'язки між різними народами. Проте механізм, за яким протікає глобалізація в сучасну добу, не тільки не сприяє виникненню позитивних явищ в розвитку цивілізаційного процесу, але й навпаки - розпалює міжнаціональну, міжнародну ворожнечу. Бідні прошарки населення стають ще біднішими, а багаті - значно збільшують свої достатки. Тому одним із основних завдань проведення щорічних конференцій за участю представників від різних країн є пошук такої моделі розвитку світового співтовариства, за якого б певну користь отримували всі народи планети. Також важливим моментом роботи конференцій є пошуки шляхів врегулювання міжнаціональних конфліктів, які, як правило, виникають на розломах цивілізацій, де перехрещуються інтереси народів, що належать до різних культурних та релігійних традицій. Завдяки участі у роботі конференцій представників провідних релігій світу ліквідовується негативне явище однобокого розгляду винесених на обговорення питань. І висновки, зроблені учасниками форуму, завжди виважені, чітко обґрунтовані та цілеспрямовані.

Православіє в Україні