УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 104 відвідувачів

Теги
Доброчинність Вселенський Патріархат Археологія та реставрація постать у Церкві монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра Церква і медицина Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП милосердя педагогіка шляхи єднання Мазепа Церква і політика іконопис церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ діаспора українська християнська культура розкол в Україні Патріарх Алексій II Католицька Церква Президент Віктор Ющенко церква та політика Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі молодь секти комуністи та Церква конфлікти автокефалія краєзнавство забобони УГКЦ вибори церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА ― РОСІЯ. Церкви та релігійні організації СНД і Балтії повинні спільно протистояти інформаційним війнам, які сіють ворожнечу між християнами

  06 жовтня 2008Церкви та релігійні організації СНД і Балтії повинні спільно протистояти інформаційним війнам, які сіють ворожнечу між християнами пострадянських країн. Про це заявив 2 жовтня в Москві на засіданні Християнського міжконфесійного консультативного комітету (ХМКК) країн СНД і Балтії представник Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич.

Серед багатьох тем, які обговорювалися на засіданні, розглядали зокрема питання миротворчого служіння Церкви та релігійних організацій в умовах сучасних політичних і військових конфліктів між християнськими, а нерідко й між єдиновірними народами, прикладом чого є серпневі події на Кавказі.

«Можна без перебільшення стверджувати, що ми, християни країн СНД і Балтії, живемо в умовах інформаційних війн між нашими країнами», - вважає протоієрей Миколай Данилевич. На його думку, інформаційна політика, яку нині проводять у багатьох країнах СНД, сіє ворожнечу між народами та негативно відображається на відносинах між християнами країн пострадянського простору.

З огляду на власний досвід, представник УПЦ розповідає: «Я тривалий час жив у сучасній Росії. За весь період мого перебування там я не пам'ятаю жодної доброї новини про мою країну, показаної по російському телебаченню. У Росії про Україну говорять або лише погане, або не говорять нічого. І така інформаційна політика триває вже впродовж 17-18 років. На цьому негативному інформаційному продукті вже виховалося ціле покоління росіян». Як доказ своїх слів отець Миколай привів конкретні приклади ворожого ставлення до українців у Росії. «Згідно з останніми опитуваннями, росіяни вважають українців головними ворогами після американців і грузин. Це сумний наслідок інформаційної пропаганди. Це неправильно і не по-християнськи», - резюмує отець Миколай.

«Певна антиросійська політика спостерігається і в українських ЗМІ», - задля справедливості відзначає протоієрей. «Напевно, такі ж настрої існують і в ЗМІ інших країн СНД і Балтії, більшою чи меншою мірою - це вже інше питання. З одного боку, можна зрозуміти керівництво держав колишнього СРСР, адже інформаційна політика є складовою оборонної системи країни. Однак те, що ми спостерігаємо останнім часом у російсько-українських відносинах, переходить будь-які межі», - розповідає Інтернет-порталу «Православіє в Україні» отець Миколай.

На його думку, саме ХМКК як міжконфесійне зібрання християн пострадянського простору міг би стати тим органом, який би стримував ворожо-пропагандистський запал наших країн або ж виступав з альтернативними заявами стосовно тих чи інших актуальних подій, розбиваючи інформаційні міфи офіційних ЗМІ, які з їхньою допомогою сіють ворожнечу між нашими народами. Саме ХМКК може бути тією суспільною силою, яка може й повинна робити кроки щодо примирення наших держав і формування позитивного образу один про одного у своїх ЗМІ. «Адже, незважаючи на те, що ми живемо в різних державах, які мають різні геополітичні симпатії, ми є християнами і повинні жити в мирі між собою».

Висловлені отцем Миколаєм ідеї знайшли позитивний відгук серед учасників засідання, у числі яких був і співголова ХМКК - митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил. У відповідь він наголосив, що це питання буде одним із пріоритетних у найближчій діяльності ХМКК.

 

Фото Служби комунікації ВЗЦЗ МП